Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koç'un beşinci elementi: Savunma

Enerji, finans, dayanıklı tüketim ve otomotiv olmak üzere 4 sektöre odaklanan Koç Holding, savunma sanayisine de göz kırptı. Ali Koç, "Karada ve denizde büyük projeler var" dedi

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç enerji, dayanıklı tüketim, finans ve otomotiv olmak üzere 4 ana sektöre odaklandıklarını söyledi. Hedef sektör olarak savunma sanayisini belirlediklerini ifade eden Koç, "Savunmada ciddi potansiyel var. Karada, denizde büyük projeler söz konusu. İleriye dönük teklif verebileceğimiz projelere baktığımda savunma, bir hatta birkaç adım öne çıkıyor" dedi. Koç, birçok sektörde tüketiciyle haşır neşir olduklarını belirterek, "Tüketici krizden direkt etkileniyor. Ancak savunma tüketiciye dokunmadığından bu genellemenin dışında kalıyor, riski yok" diye konuştu. Türkiye ekonomisinde yakalanan stabilitenin uzun vadeli plan yapma ve borçlanabilme imkânı yarattığına işaret eden Ali Koç, şunları söyledi: "Yatırım için iyi bir iklim doğuyor. 2001 krizinde herkes abondone oldu. Kafamızı değil burnumuzu suyun üstünde tutmaya çalışıyorduk. Şimdi 8-10 yıl sonrasının planlarını yapıyoruz."

19 BİN ÖNEMLİ SINIR

Türkiye'nin son 10 yılda müthiş bir değişim yaşadığına işaret eden Koç, kişi başı milli gelirin 10 bin 500 dolara yükseldiğini söyledi. 25 bin dolarlık milli gelir hedefini ikinci seviye olarak gördüğünü belirten Koç, "Bizim gibi büyük sıçramalar yapan ülkeler, genelde 19 bin dolarda takılmış. İnşallah biz takılmayız" dedi.

SATIŞ HABERİ HİSSELERİ DÜŞÜRDÜ
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un Cape Town'da, "Yeni bir hisse satışını değerlendirebiliz" açıklaması holding hisselerine yoğun satış getirdi. Açıklamanın ardından hisseler yüzde 4.26 değer kaybederek 11.25 puana geriledi. Koç Holding, martta hisse satışı için Deutsche Bank AG ile sözleşme imzalamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koç'un beşinci elementi: Savunma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN