Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahlâktan edepten uzak bankalar var

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, faiz düşüşünden yararlanmak için bankaya giden müşteriye uygulanan kapatma komisyonunu ağır bir dille eleştirdi. Akdeniz Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin düzenlediği 1'inci Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı ödül törenine katılan Çağlayan, "Ben onların yüzde 4 kapatma komisyonu aldıklarını sanıyordum. Yanılmışım, yüzde 10'a kadar komisyon isteyen, ahlaktan edepten uzak bankalar varmış" dedi.

GÜNEY KORE ÖRNEĞİ

Merkez Bankası'nın faizleri daha da indirmesi gerektiğini savunan Çağlayan, Güney Kore örneğini verdi. Bakan Çağlayan, "Orada faizler yüzde 2'ye doğru indi. Bizim de bu seviyeye gelmemiz gerek. 'Faiz inerse yatırım gelmez' diyorlar. Yanılıyorlar. İddia ediyorum faiz Güney Kore seviyesine insin, Türkiye'ye daha çok yatırım gelir" dedi. Çağlayan, faiz indirimine bankaların da uyum sağlamasını istedi.

SABAH KOBİ'YE ÖDÜL
Gerçekleşen organizasyonda SABAH Gazetesi'ne KOBİ'lere ve Ar-Ge'nin gelişimine yönelik gerçekleştirdiği haberlerden dolayı ödül verildi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan tarafından verilen ödülü Sabah Gazetesi muhabiri Metin Can aldı.

FREN OLMASA % 4.2 BÜYÜRDÜK
İç pazarın canlanması gerektiğini söyleyen Zafer Çağlayan, "Tüketim olmadan üretim olmaz. Her zaman gazdan yanayım, benim frenim yok. Geçen yıl bazı kurumlar el frenini çekmeseydi Türkiye yüzde 2.2 değil, yüzde 4.2 büyürdü" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlâktan edepten uzak bankalar var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN