Uçak seferlerinde aksama yok

Giriş Tarihi: 15.5.2013 11:58 Güncelleme Tarihi: 15.5.2013 12:14

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Hava-İş Sendikasının THY'de başlattığı greve çalışanların pek ilgi göstermediğini belirterek, "Çünkü seferlerde kayda değer aksama yok. Şu ana kadar 300'ün üzerinde sefer aksamadan gerçekleştirildi" dedi.

Bakan Yıldırım, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile Türk Telekom'un Rixsos Otel'de gerçekleştirdiği işbirliği protokolü imza töreni öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin THY'deki greve ilişkin sorusu üzerine Bakan Yıldırım, THY çalışanlarının greve pek ilgi göstermediğinin anlaşıldığını, seferlerde kayda değer bir aksama olmadığını söyledi.

Şu ana kadar 300'ün üzerinde seferin aksamadan gerçekleştirildiğini anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Ben THY'nin tüm çalışanlarını, işlerine ve iş yerlerine sahip çıktıkları için tebrik ediyorum. Vatandaşları, yolcuları mağdur etmedikleri için de ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Ümit ederim ki çalışanların bu örnek davranışlarından THY ve sendika yönetimleri gerekli dersleri çıkarır ve biran önce iş yerinde uzlaşma sağlanır, THY, huzur ve barışçı bir çalışma ortamına kavuşur."

THY'de işten çıkarılan 305 kişinin geri alınması talebine ilişkin soruya da Yıldırım, bu konunun iş yeri ve sendika arasında olduğunu, kendisinin takip etmediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçak seferlerinde aksama yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN