Google konuşarak cevaplayacak

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Google kullanıcısını daha iyi tanıyarak aradığı kelimelerde doğru sonuca daha kolay ulaşmasını sağlayacak. Ayrıca soru sorduğunuzda konuşarak yanıt verecek. Verinin olduğu her platforma her servise girmeye çalışan Google, e-postadan, sürücüsüz otomobile, akıllı telefondan tablete, akıllı gözlük Google Glass'a alışkanlıklarımızı bilerek yönetecek. İngilizce arama eğilimlerini toplayan Knowledge Graph Türkçe olarak da sunulacak. Yıllık Google I/O geliştirici konferanslarının altıncısını 15 Mayıs sabahı San Francisco'daki Moscone Center'da 6 binden fazla geliştirici, 90 ülkede internetten milyonlarca izleyici ile birlikte başladı. Search (Arama) son yıllarda büyük bir evrim geçirdi. Artık konuşabiliyor ve ihtiyaç duyabilecek bilgileri tahmin edebiliyor.

900 BİN UYGULAMA

Google Android platformu geçtiğimiz dönemde 900 bin farklı uygulamayı sanal mağazası Google Play'de kullanıma sunduğunu açıkladı.

Harika gözlük hazır
Google glass başınızı 15 dereceyle yukarı kaldırdığınızda aktif hale geliyor veya 3 santim çerçeveyi ayırdığınızda sesi duyamaz hale geliyorsunuz.
Ameliyatlardan uçuş eğitimine kadar canlı paylaşım sağlıyor
3 saatlik pil süresine sahip.
Yıl sonunda mağazalarda satışa çıkması bekleniyor.
Elleri kullanmadan yol tarifi almak mümkün olacak.
Fotoğraf ve video çekebilecek.
Developer fiyatı 1500 dolar.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google konuşarak cevaplayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN