Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özyeğin'den Türkler'e Roma'da ortaklık teklifi

Fiba Holding'in patronu Hüsnü Özyeğin, perakendecilere "Yurtdışına birlikte gidelim” dedi

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türk perakendecileri yurtdışında ortak yatırıma davet etti. Soysal Danışmalık tarafından İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen Perakende Liderler Koferansı'nda konuşan Özyeğin, Fiba'nın 1997'den beri Rusya, Romanya ve Ukrayna pazarlarında deneyim kazandığını vurguladı. Özyeğin, yurtdışına açılmak isteyen ancak cesareti olmayan firmalara açık çek verdi.

KREDİ DE VERELİM
"Şirketinizi yabancıya satacağınıza, bizimle yurtdışına açılın. Güçlerimizi birleştirelim" diyen işadamı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şirketinizin belli bir bölümünü satın alabilir ya da size Rusya'daki bankamız aracılığıyla kredi verebiliriz." Türk markalarının bir ülkede 500 mağazalık operasyonlar yaratması gerektiğini söyleyen Hüsnü Özyeğin, "Özellikle Rusya'da birçok AVM Türkler tarafından yapılıyor. Buralara girmek çok kolay. Bu fırsatı kaçırmayın" diye konuştu.

DİGİTAL ÇAĞA DİRENMEYİN
Yaşayan en zeki insan sayılan New York City Üniversitesi Teorik Fizik Profesörü Michio Kaku da dijitalleşmenin tüm sektörleri ele geçirdiğini anlattı. Kaku, "8 yıl içinde otoparklarda GPS ve radarla çalışan dijital arabalar göreceğiz. Direnmeyin, kapitalizmin dijitalleşmesinden faydalanın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özyeğin'den Türkler'e Roma'da ortaklık teklifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN