Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğalgazda şok randevu ücreti

Doğalgaz sayacını değiştirenler ya da yeni abone olanlara randevuna gelmedin cezası şoku.

Giriş Tarihi: 4.6.2013 11:43
Şikayetvar'ın haberine göre; doğalgaz bağlantısı için abone ücreti ve gaz açma ücreti ödeyen İbrahim E. gaz açılışı için evine yarım saat geç kalınca 50 TL "geç kaldın cezası" ödedi.

Günde 30 TL kazanan inşaat işçisi İbrahim E.'ye yarım saat geç kaldı diye 30 TL ceza kesildi. Elektrik, su faturası derken şimdi de doğalgaz aboneliğinde alınan ücretler tüketicilerin belini büktü. Doğalgaz aboneliği sırasında sözleşme işlemi esnasında vatandaştan alınan abone bedeline ek olarak alınan randevu cezası tüketicileri kızdırdı.


GÜNLÜK 30 TL KAZANAN VATANDAŞA YARIM SAATTE 50 TL CEZA

Doğalgaz aboneliği yaptırdıktan sonra gaz açılışı için randevu alan İbrahim E. randevuya yarım saat geç kalınca 50 TL ceza bedeli çıkarıldı. Daire sahibi yaşadığı olayı şöyle anlattı:

"Doğalgaz firmasının personeli doğalgaz uygunluğunu kontrol etmek ve gaz açmak için randevu verdi. Gaz bağlantısı için eve geldiler ve evde olmadığım için para cezası kesilmiş. Gelmeden yarım saat önce arasalar evde olacaktım fakat ben çalışan bir insanım aradılar dedim ki yarım saat beklerseniz gelirim. Onlar da beklemeyip tekrar randevu alın demişler ve 50 TL para cezası kesmişler. Ben günde 30 TL için çalışan bir insanım nasıl böyle bir adalet var mı? Evde yoksun diye bas cezayı. Abone olurken de abone ücreti ve gaz açma ücreti olarak 100 TL ödemiştim."


RANDEVU ALMAYI UNUTMAYIN!

Bir başka doğalgaz abonesi Ahmet N. ise gaz açma randevusu almadığı için 63 TL ceza ödemek zorunda kaldı. Şikayetini "3 ay önce gaz açtırmak için doğalgaz firmasına başvurduk. 2 gün içinde gazımızın açılacağını söylediler; ardından biz de eve taşındık. Gaz açılmıştı Faturalarımızı ödedik ama geçen ay kaçak kullanıyorsunuz diye mesaj geldi. Cezası 63 TL. Randevu almamışsınız denildi. Söyleseydiniz alırdım dedim. Söylemiyoruz çünkü artık otomatik oluşuyor dedi. O zaman sizin sorununuz; otomatik oluşmadıysa neden ben 63 TL ödüyorum ki? Sonraki ay gelen faturada kaçak kullanım bedeli vardı. Açılış ile randevu arasında gaz kullanmışsınız; ödeyeceksiniz denildi. Otomatik oluşturulacak bir randevu nasıl oluşmaz. Bari ilk kayıtta bilgi verin de haberimiz olsun eve gelineceğinden. Hadi oluşmadı; niye ceza bedeli ödetiyorsunuz.Burada ben niye ceza ödüyorum?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğalgazda şok randevu ücreti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN