Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Shopping Fest'te eğlence ötelendi

Yarın başlayacak olan İstanbul Shopping Fest'e (İSF) de Gezi Parkı olayları damga vurdu. İSF yönetimi eğlenceleri iptal etti

Giriş Tarihi: 7.6.2013
Bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan İstanbul Shopping Fest (İSF) yarın başlıyor. 23 gün boyunca sürecek olan festivalde Gezi Parkı gerginliği nedeniyle bazı revizyonlar yapıldı. 40 ülkede tanıtıldığı için ertelenemeyen festivalde bazı konser ve etkinlikler iptal edildi. Eğlencelerin bir kısmı da ötelendi.

TURİST MERAK İÇİNDE
İSF Genel Müdürü Füsun Tavus, yurtdışından gelecek olan misafirlerden şu an için bir iptal sinyali almadıklarını söyledi. Tavus, turistlerin Facebook sayfalarından kendilerine festivalin iptaliyle ilgili sorular yönelttiklerini belirterek, "Buradaki ortamı herkes merak ediyor. Festivalin iptal olup olmadığını soruyorlar. Ancak geleceklerini söylüyorlar" dedi. Açılış gününde İstiklal Caddesi'nde yapılacak törenin iptal edildiğini anlatan Tavus, bu yıl hedefledikleri 8.5 milyar liralık satış hacmi beklentilerinde ise bir sapma olmadığını açıkladı. Tavus, yabancıların 500 milyon liranın üzerinde harcama yapmasını beklediklerini kaydetti.

YÜZDE 50 İNDİRİM VAR

Tavus, festivalde 150'nin üzerinde markanın yüzde 50 oranında indirim yapacağını söyledi. Tavus, "İstanbul'da festival havası estireceğiz" diye konuştu.

1.1 MİLYON TURİST GELECEK
İSF'nin yaptığı araştırmaya göre geçen yıl İstanbul'a 939 bin 508 yabancı turist geldi. Bu turistlerin ise yüzde 9.5'inin İFS dolayısıyla geldiğini açıklayan Füsun Tavus, yarın başlayacak festivale 1.1 milyon turistin katılmasını beklediklerini ifade etti. Tavus, "Bu kez turistlerin yüzde 15'inin İSF için gelmesini planlıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Shopping Fest'te eğlence ötelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN