Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yassıada'ya talip çıktı

Türk siyasetine bir dönem damgasını vuran Yassıada, Başbakan'ın talimatıyla turizme açılacak. Adanın işletmesi için ilk talip ise Recep Tanrıverdi ile Shangri La Otel'deki ortağı Malezyalı Kuok ailesi oldu

Giriş Tarihi: 7.6.2013
Türk siyasetinin dönüm noktalarından birine imza atılan Yassıada, turizme açılıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçen ay tekstil sanayicilerine hitaben yaptığı konuşmada "Yassıada ve Sivriada'yı kongre merkezi yapacağız" şeklindeki açıklaması sektörden olumlu tepki aldı. Beşiktaş'taki Shangri-La Otel'de yapılan toplantı sırasında projeyi açıklayan Erdoğan, otelin sahibi Recep Tanrıverdi'ye "Bunu da Tanrıverdi ailesi yapsın" çağrısında bulunmuştu. Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi, Malezyalı ortakları Kuok ailesiyle birlikte projeyi değerlendirdiklerini ve olumlu yönde karar aldıklarını söyledi.

PROJE 2014'E YETİŞECEK

Tanrıverdi, "Yassıada'ya ultra lüks bir kompleks yapmak üzere çalışmalar başlattık. Üzerinde iyice düşünülmesi gerekiyor. Ulaşım problemini de deniz otobüsleriyle ring seferleri düzenleyerek çözeceğiz" dedi. Tanrıverdi, adanın işletmesi için açılacak ihaleye kesinlikle katılacaklarını belirterek, "Mutlaka bizden başka adaylar da olacaktır. İhalenin şartlarına elbette bakacağız ama iştahımız yüksek" diye konuştu. Adada ultra lüks bir yapılaşma hedeflediklerini anlatan işadamı, proje çalışmalarını 2014'te tamamlayacaklarını vurguladı.

Oktay Varlıer/Martı Grubu Yatırım ve İş Geliştirme Koondinatörü
Tanıtımı çok iyi yapılmalı
Yassıada projesi dikkatli değerlendirilmeli. En önemli konu elbette ulaşım. Bir helikopter pisti yapılabilir. İyi bir proje, pazarlama ve tanıtımla çok iyi sonuçlar alınabilir. Kongreye gelecek kişilerin aileleri de düşünülmeli.


Timur Bayındır/Turizm Yatırımcıları Birliği Başkanı
Ulaşım büyük sorun
Yassıada'nın en büyük problemi ulaşım ve hava koşulları. Bunlar bir şekilde çözülebilir ancak Kız Kulesi'nde bile zorlandığımız düşünülürse çok iyi projelendirilmesi gerekiyor. Dutty free gibi yatırımlar yapılırsa yabancı turistler ilgilenecektir.

AVM de olacak butik otel de
ShangrI La Otel'in yöneticileriyle ilk yaptıkları görüşmede Yassıada'nın alışveriş merkezi, büyük ve butik oteller, restoranlar, kongre merkezleriyle tam bir cazibe merkezi haline getirmeyi kararlaştırdıklarını söyleyen Tanrıverdi, dünya jet sosyetesini buraya çekecek yatırımlar planladıklarını vurguladı.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yassıada'ya talip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN