Bankalarla esnafı bir araya getirecek

Giriş Tarihi: 9.6.2013

İTO'nun yeni Başkanı İbrahim Çağlar işe hızlı başladı. Çağlar'ın ilk projesi, bankalarla esnafı bir araya getirerek buzları eritmek olacak

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) yeni Başkanı İbrahim Çağlar hızlı çıktı. Göreve gelir gelmez vakit kaybetmeden kolları sıvayan Çağlar'ın proje takviminin ilk sırasında ise bankalarla esnaf arasındaki ilişkileri düzeltmek var. Ticaret hakemliğine soyunan İTO Başkanı, 330 bin üyenin vize ve banka ilişkileri gibi sorunlarını çözme niyetinde. Bankaların esnafa uyguladığı faiz oranları ve yüksek masraf ücretleri hakkında tarafları bir araya getirmeyi planladıklarını söyleyen Çağlar, "Konuyla ilgili bir çalışma başlattık. Banka yöneticileri ve esnafı buluşturacağız. Herkes kendi fikir ve görüşlerini anlatacak. 'Ne yapılabilir' diye konuşacak" dedi. Çağlar, işadamlarının en büyük sıkıntılarından biri olan vize sorununa da el atacaklarını söyledi.

İTALYA İLK SIRADA
Konuyla ilgili başkonsoloslarla görüşmeyi planladıklarını anlatan Çağlar şöyle devam etti: "Şu anda İtalya ile bu yönde bir çalışmamız var. Başka ülkelere de yaymayı düşünüyoruz. Bununla ilgili de başkonsoloslarla bir araya geleceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bankalarla esnafı bir araya getirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN