Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜSİAD Başkanı Bingöl'e açıldı

Giriş Tarihi: 9.6.2013
TÜSİAD'ın Başkanı Muharrem Yılmaz, Bingöl'e yatırım yapıyor. Yılmaz'ın şirketi Sütaş, şehirde bin kişinin istihdam edileceği, 30 milyon euroluk fabrika kurmak için düğmeye bastı. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Bingöl'de fabrikanın kurulacağı alanı gezdi. Bingöl Havaalanı yakındaki bin 855 hektarlık alanda incelemelerde bulundu.

HUZUR YATIRIM GETİRİYOR

Bakan Yılmaz, çözüm sürecinden sonra bölgeye büyük ölçekli bir yatırımın yapılmasının çok önemli olduğunu söyledi. Muharrem Yılmaz da, "Barışın bereketi, inşallah Bingöl'e sütün bereketini de getirecektir" dedi. Yılmaz, yatırımın önünü açacak en önemli şartın huzur ve barış olduğunu vurguladı.

BÖLGEYE MODEL OLACAK
Sütaş'ın mutlu ineklerinin bölgeye bereket getireceğini söyleyen Yılmaz, şöyle konuştu: "Süt işi lokomotif bir sektör. Dolayısıyla bu yatırım bölgeye önemli bir ekonomik hareketlilik yaşatacaktır. Aksaray'daki sütçülük tesisinin bir benzerini buraya kurmak istiyoruz. Süt ve yem fabrikaları, damızlık çiftlikleri, geri dönüşüm-enerji tesislerinin olacağı bir model düşünüyoruz. Yatırım bölgedeki bitkisel üretim için de önemli olacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD Başkanı Bingöl'e açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN