Özyeğin'in DNA'sında girişimcilik var

Öğrencilerini iş hayatına hazırlayan Özyeğin Üniversitesi Rektörü Erhan Erkut, "DNA'mızda girişimcilik var" dedi

Giriş Tarihi: 13.6.2013
Özyeğin Üniversitesi, öğrencilerine yeni ufuklar açarak, yetkinliklerini keşfetmelerini sağlama hedefiyle eğitim veriyor. 5 fakülte ve 2 yüksekokulda 18 lisans programı bulunan üniversite, girişimciliğe verdiği önemle rakiplerinden ayrışıyor. Eğitim sistemleri sayesinde örencilerini iş dünyasına hazırladıklarını söyleyen üniversitenin rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut, "Öğrencilerimizin birkaç dil bilmelerini ve sosyal aktivitelerle yeni yetkinlikler edinerek mezun olmalarını istiyoruz. Amacımız dünyayı değiştirmenin peşinde bireyler yetiştirmek" dedi.

FABRİKA GİBİ

Girişimciliğin üniversitenin DNA'sında bulunduğunu söyleyen Erkut, "Burası üniversitenin içinden ve dışından gelen yeni girişimlerin hayata geçtiği 'Girişim Fabrikası' gibi" diye konuştu.

50 üniversiteyle işbirliği yapıyor
Özyeğin Üniversitesi, kuruluşundan itibaren aralarında ABD, Kanada, Avustralya ve çok sayıda Avrupa üniversitesinin de bulunduğu 20 ülkeden 50'nin üzerinde kurumla çeşitli düzeylerde işbirlikleri yaptı. Özyeğin, öğrencileri öğrenimlerinin ikinci yılından itibaren Erasmus ve diğer değişim programlarından faydalanarak, öğrenim süresinin en az bir dönemini yurtdışında geçirebiliyor. Yurtdışındaki işletmelerde deneyim kazanabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özyeğin'in DNA'sında girişimcilik var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN