Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Banker'dan 5 milyar $'lık hedef

Gayrimenkul pazarlama şirketi Coldwell Banker, yılda 5 milyar dolarlık satış hedefiyle geldi

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Dünyanın ilk gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker, Türkiye'ye büyük hedeflerle geldi. 1906 yılında kurulan şirketin, dünyada 50 ülkede 3 bin 600 franchise ofisi ve 120 bini aşkın gayrimenkul danışmanı bulunuyor. Satılan mülk değeri yıllık 500 milyar dolar olan ve 6 milyar dolar komisyon bedeline sahip firma Türkiye'de 2016 yılı sonuna kadar 5 milyar dolarlık satış yapmayı hedefliyor. Türkiye operasyonları hakkında bilgi veren Coldwell Banker Türkiye Ülke Direktörü Gökhan Taş, "Hedeflerimizi 2016 yıl sonuna doğru belirledik. Tüm Türkiye'de konut, lüks konut, proje, kat karşılığı ve ticari gayrimenkul alanında 250 ofis açacağız. Bu ofislerde 2 bin 500 gayrimenkul danışmanı çalışacak. 250 milyon dolar komisyon bedeline ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

24 BİN DOLARA FRANCHİSE
Coldwell Banker olarak yeni uzmanlıklar oluşturacaklarını söyleyen Taş, "Konut ve ticari gayrimenkulü ayrı tutacağız. Danışmanlarımıza farklı eğitimler vererek Kat Karşılığı Uzmanı, Ofis Uzmanı, Arsa Uzmanı yapacağız" dedi.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR ÖNCELİKLİ
Öncelikli olarak İstanbul, İzmir ve Ankara'da faaliyetlerini başlatacaklarını anlatan Taş, "Avrupa Yakası'nı önemsiyoruz. Burada franchise bedelimiz 24 bin dolar olacak. İkinci bölge dediğimiz alanda franchise bedeli ise 15 bin dolar. Nüfusu az olan şehirlerimizde ise bu bedel 10 bin dolara düşecek" dedi.

DANIŞMANLAR % 100 KAZANACAK

Sahadan gelerek Coldwell Banker Türkiye'yi kurduklarını söyleyen Gökhan Taş, "Türkiye'ye ilk kez yüzde 100 kazanç paylaşım modelini getiriyoruz. Böylelikle danışmanlarımızın daha çok kazanmasını ve performanslarının karşılığını tam olarak almasını sağlamış olacağız " diye konuştu. Danışmanların bağlı bulundukları ofislere aylık belirli miktarda bir ücret ödemeleri halinde kazançlarının yüzde 100'ünü alacaklarını kaydeden Taş, "Biz para kazandırmadan kazanmaya karşı duruyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banker'dan 5 milyar $'lık hedef
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN