Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gezi en çok onları vurdu

İstanbul Gezi Parkı'nda başlayan ve yaklaşık 21 gün süren eylemlerin turizm sektörüne etkileri TUROB'un The Marmara İstanbul Hotel'de düzenlediği toplantıda ele alındı.

Giriş Tarihi: 19.6.2013 16:50 Güncelleme Tarihi: 19.6.2013 16:59
Gezi Parkı olayları nedeniyle iptal edilen geceleme sayısının 215 bin 862, iptallerin maddi karşılığının 54 milyon 697 bin 769 avro olduğunu bildirildi.

İstanbul Gezi Parkı'nda başlayan ve 21 gün süren eylemlerin etkileri, Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) tarafından The Marmara Oteli'nde düzenlenen toplantıda ele alındı.

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Başkontrolör Enver Öncü, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Turizm Atölyesi Direktörü Tülin Ersöz, TUROB Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır, TUROB yönetim kurulu üyeleri ve konaklama tesisi yöneticileri katıldı.

Toplantıda konaklama sektörü temsilcileri mevcut duruma ilişkin görüş, öneri ve çözüm beklentilerini Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin temsilcilerine iletti.

Toplantıda olayların konaklama sektörüne etkilerine ilişkin TUROB tarafından yapılan araştırmanın sonuçları da açıklandı.

Buna göre, olaylar nedeniyle iptal edilen geceleme sayısının 215 bin 862, yeni taleplerdeki ortalama düşüşün yüzde 55, Taksim-Beyoğlu-Şişli-Beşiktaş bölgesindeki iptal oranlarının yüzde 80, uzun vadeli iptal sayısının ise 45 bin 950 olarak gerçekleştirildiği kaydedildi.

Toplam iptallerin maddi karşılığının ise 54 milyon 697 bin 769 avro olduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi en çok onları vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN