Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu turuyla 235 bin çiftçiye ulaştı

Giriş Tarihi: 28.6.2013

Şekerbank, gerçekleştirdiği 'Anadolu turları' ile bugüne kadar 235 bin çiftçiye ulaştı. Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Yıldız, bu süreçte 7 bin 800 köyü ziyaret ettiklerini söyledi

Tarım sektöründe 60 yıllık deneyimi olan Şekerbank, gerçekleştirdiği Anadolu turlarıyla bugüne kadar 235 bin çiftçiye ulaştı. Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Yıldız, bu süreçte 7 bin 800 köye ziyaret gerçekleştirildiğini söyledi. Yıldız, Türkiye'nin dünyanın 7'nci büyük tarım ekonomisine sahip olduğunu ve tarımın son 5 yılda en büyük istihdam artışının yaşandığı sektör olduğunun altını çizdi.

TARIM FUARLARINA KATILIM
"Çiftçilerimizin ayağına giderek onlarla birebir görüşme yapmamıza olanak sağlayan organizasyonları mutlaka değerlendiriyoruz" diyen Yıldız, şöyle konuştu: "Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen çeşitli tarım fuarlarına katılıyor ve yerel olarak düzenlenen fuar, festival gibi organizasyonlarda yer alıyoruz. Üreticilerimiz bu organizasyonlarda banka yetkililerine ulaşmayı istedikleri için, finansmanla ilgili her türlü sorunlarını bize danışabiliyorlar. Biz de üreticimizin ihtiyaçlarına uygun olan bankamız ürünleri hakkında onları bilgilendiriyor ve organizasyonun niteliğine göre değişen çeşitli kampanyalarımız kapsamında fiyat avantajı sunan çalışmalarla, çiftçilerimizi ve tarım sektörünü destekliyoruz."

ÇİFTÇİLERE HASAT KART
Yıldız, Hasat Kart'la çiftçilere ekim zamanı nakit sıkıntısı çekmeden mazot, yem, gübre, tohum alımını da kapsayan ihtiyaçlarını uygun ödeme koşullarıyla karşılama imkânı sunduklarını söyledi. Hasat Kart'a eklenen tarım sigortası ödeme özelliğiyle de olası tüm risklere karşı tarım üretimini ve çiftçileri güvence altına aldıklarını açıklayan Yıldız, "Çiftçilerin tarım sigorta primlerinin yüzde 50'si devlet tarafından karşılanırken, banka olarak Tarsim ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucunda, sigorta bedelinin diğer yüzde 50'si Şekerbank'ın Hasat Kart'ı ile ekim zamanı karşılanıp, ödeme, uygun koşullarda ve üreticinin belirlediği vadelerde hasat zamanı yapılabiliyor" şeklinde konuştu.

2B ARAZİ KREDİSİ

Tarım alanında 2B kapsamında değerlendirilen arazilerin alımına yönelik '2B Arazi Alım Kredisi' de kullandırdıklarını belirten Yıldız, tarım arazisi ve tarımsal işletme alımlarının finansmanını sağlamaya yönelik olarak ise 'Bahçe-Tarla Kredisi' ürünü sunduklarını söyledi.

20 BİN ÇİFTÇİ BANKACILIKLA TANIŞTI
Halit Yıldız, uyguladıkları kampanya ve yenilikçi ürünleriyle, tarım bankacılığında önemli gelişmeler kaydettiklerini belirterek şöyle konuştu: "Nakit akışına dayalı kredilendirme yöntemiyle kırsal kökenli müşterilerimizin, zirai ve ticari tüm üretimini bir arada değerlendirip, daha önce hiç banka kredisi kullanmamış olsalar bile finansman imkânı sağlayabiliyoruz. Şu an sektörde söz konusu yöntemi bu segmentlere uygulayan ilk ve tek bankayız. Bu kapsamda bugüne kadar 20 bin çiftçi, esnaf ve mikro işletme sahibi müşterimiz ilk kez bankacılıkla tanıştı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu turuyla 235 bin çiftçiye ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN