Gezi'den tur çıktı

Gezi eylemleriyle Y kuşağının potansiyelini keşfeden tur şirketleri kolları sıvadı. Kitleye özel tur düzenleyen de, "nereye gitmek istersiniz" diye soran da var

Giriş Tarihi: 28.6.2013
Gezi eylemleriyle gündeme gelen Y kuşağı turizmcileri harekete geçirdi. Şirketler bu kitlenin potansiyelinden faydalanmak için özel tur programları yapıyor. Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Pronto Play markasıyla sadece gençlere yönelik bir tur düzenleyeceklerini belirtti. Onaran, "Avrupa'da 16-25 yaş arası gençler için özel turlar düzenleniyor. Biz de benzer bir paket hazırlamak istiyorduk. Gezi'yle öne çektik" dedi. Pronto Play markası için özel bir ekip kurduklarını dile getiren Onaran, ekibin de Y kuşağından oluştuğunu söyledi. Proje üzerinde titiz bir çalışma yürütüldüğünü vurgulayan Onaran, "Temmuzda internet üzerinden ilgi araştırması yapacağız. 50 bin gencin katılması bekliyoruz. Bu araştırma operasyonumuzu şekillendirecek" diye konuştu.

HİZMET KALİTESİ DÜŞMEYECEK

Gençlere özel paket turların bireysel gezilerden daha uygun olacağını dile getiren Onaran, düşük fiyatların hizmet kalitesini etkilemeyeceğini söyledi. Onaran, Avrupa'nın farklı noktalarının ve dünyaca ünlü sanatçıların konserlerinin de dâhil olacağı Pronto Play'in eylülde hayata geçeceğini sözlerine ekledi.

Y KUŞAĞINA ÖZEL PAKET
Y'nin daha özgür bir kuşak olmasından dolayı tur paketini de onların belirleyeceğini söyleyen Onaran, "Paket anketten çıkan sonuca göre şekillenecek. Böylece ne beklediklerini öğreneceğiz" dedi.

Jolly Tur Genel Müdürü/ Figen Erkan
Gençlik turu kapasitesini % 40 artıracak
JOLLY Tur Uni-travel markasıyla 8 yıldır gençlere yönelik turlar düzenliyor. Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, Gezi olaylarıyla birlikte bu operasyonda yüzde 40 kapasite artışına gitmek için çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Erkan, "Bu hizmetimizin başında kendisi de Y kuşağından olan Mete Vardar var. Her yıl ortalama 60 bin gence özel tur düzenliyoruz. Bu turlar gençlerin taleplerine göre şekilleniyor" dedi. Erkan, 2014'te yapılacak kapasite artışı için çalışmalara başladıklarını söyledi.

TUROFED YKB/ Osman Ayık
Doğal ortamdaki tesisler cazip
Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Türkiye'nin hemen her bölgesinde gençlerin bütçesine uygun otellerin bulunduğunu söyledi. Ayık, bunların beklentilerini tam anlamıyla karşılamadığı bilgisini verdi. Son yıllarda yüksek konforlu tesisler yapıldığını belirten Ayık, "Gençler lüks otellerden ziyade doğa içinde konumlanmış tesisleri seviyor. Önümüzdeki günlerde gençlik otellerinin sayısı artacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi'den tur çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN