Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEB'in tarım hedefi danışman bankacılık

'Tarım Bankacılığı' organizasyonu kuran TEB, çiftçiye finansman desteğinin yanı sıra 'Danışman Banka' olarak da hizmet vermeyi amaçlıyor

Giriş Tarihi: 28.6.2013
TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz, tarım sektörünün gelişmesi ve sürdürülebilir büyüme yakalayarak çiftçiye uluslararası piyasalarda rekabet gücü kazanması için finansman desteğiyle birlikte danışmanlık hizmeti de verdiklerini açıkladı.

100 BİN MÜŞTERİ

Bu alanda 'Tarım Bankacılığı' organizasyonunu kurduklarını belirten Boz, "TEB, mevcut durumda 100 bine yakın müşterisiyle organizasyonunu her geçen gün büyütüyor. Konusunda uzman 135 tarım portföyü, bölgelerde ve genel müdürlükteki 20'yi aşkın çalışanın yanı sıra tarıma özel yeni stratejileriyle çiftçinin destekçisi olmaya devam ediyor" dedi. Boz, tohumdan gübreye, mazottan yeme tüm tarımsal ihtiyaçları karşılamak üzere TEB Harman Kart'ı tasarladıklarını söyledi. Özellikle sezonun ve girdi temini için ihtiyaçların ön planda olduğu aylarda belli markalarla işbirlikleri yaparak harcamaların TEB Harman Kart'la faizsiz olarak yapılmasını sağladıklarını belirten Boz, "Ödemelerin de hasat zamanı yapılması sağlayarak çiftçimizin elini rahatlatmaya çalışıyoruz" dedi.

AKARYAKITTA FIRSAT

Son olarak Shell'le işbirliği yapan banka, çiftçilere TEB Harman Kart'la 5 aya varan faizsiz ödeme seçeneği sundu. Türkiye'de tarım sektörünün hızla gelişeceğini söyleyen Boz, şöyle konuştu: "Burada yapılması gereken bu kesime özel finansman desteği sunmak ve sektörü yakından takip etmek olacak. Bunun için de gerekli çalışmaları altyapımızı destekleyerek hayata geçiriyoruz. Tarım Bankacılığı kapsamında sektörün tüm aktörleri ile bir araya gelerek ilerliyoruz."

SEKTÖRDE İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ
Turgut Boz, Türkiye genelindeki 533 adet şubelerinde balıkçılıktan organik tarıma, hayvancılıktan seracılığa birçok tarımsal faaliyete ilişkin özel kredi ürünleri olduğunu söyledi. Tarım bankacılığı organizasyonunu daha da büyüteceklerinin bilgisini veren Boz, şöyle konuştu: "Bölgesel olarak belirlediğimiz stratejilerle kooperatifler, ziraat odaları, üretici birlikleri gibi tarımsal kurumlarla işbirliklerimizi geliştiriyoruz. Onlardan gelen destek ve geri bildirimlerle ürün ve hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Tarım bankacılığı alanında 'Danışman Banka' olarak anılan ilk ve tek özel banka olmayı hedefliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEB'in tarım hedefi danışman bankacılık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN