Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haber hattı

Giriş Tarihi: 30.6.2013
TECO yatırımında aslan payı camın
Motordan elektrikli ev ürünlerine kadar pek çok sektörde faaliyet gösteren Tayvan merkezli TECO, Türkiye'de farklı alanlara yönelik 1 milyar dolarlık yatırım yapacak. İlk olarak Dalgakıran Makine ile enerji konusunda el sıkışan TECO'nun Başkanı Theodore MH Huang, "Türkiye stratejik açıdan çok önemli bir ülke. Şu ana kadar burayı ihmal ettik. Ancak biz şu an Türkiye'yi özellikle öne çıkarmak istiyoruz" dedi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da "İnanıyorum ki toplam yatırım tutarı 1 milyar doları aşacak" diye konuştu. TECO Elektrik ve Makine Yönetim Kurulu Başkanı C.K Liu ise ısı yalıtımlı cam sektörüne önemli bir yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

Çağlayan: Faiz lobisini rahatsız edeceğiz
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'nin 2001 yılında vatandaştan topladığı 100 liranın 86'sını faize ödediğini, ancak günümüzde bu rakamın vatandaşa hizmete gittiğini belirtti. Çağlayan, "Faiz lobisi bundan çok rahatsız. Onları sonuna kadar rahatsız edeceğiz ve hiçbir zaman yollarda yazdığı gibi 'Verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileriz' demeyeceğiz. Çünkü her zaman rahatsızlık vereceğiz" dedi.

Aidatsız kredi kartları yolda

Özellikle bankaların aldığı masraflara tedbir getirmesi beklenen Tüketicinin Korunması Yasası değişikliği Alt Komisyon'dan geçti. Tasarının en çok merakla beklenen maddesi olan "Aidatsız kredi kartı" hükmü Alt Komisyon'da da kabul edildi. Bankalar kart ücreti olmayan kart sunmak zorunda olacaklar. Ayrıca müşteri talep etmezse "destek hesap" olarak da bilinen kredili mevduat hesabı açılmayacak. Uğur BECERİKLİ / ANKARA

Mama reklamında ana sütü tartışması

İngiliz Independent Gazetesi'nde yer alan haberde Danone, Türkiye'de satılan bebek maması Aptamil için yürüttüğü reklam kampanyasında, annelere "Bebeğinize ihtiyaç duyduğu kadar süt veremiyor olabilirsiniz" mesajı vermekle suçlandı. Danone'nin ürettiği süt tozunun anne sütünün yerini tutacağını ileri sürerek anneleri yanlış yönlendirdiği ileri sürüldü. Haberde Türkiye'de uygulanan reklam kampanyasının ardından satışların yüzde 15 oranında arttığı bilgisine de yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN