Liv Hospital kanser haritası çıkarıyor

Dev fonların izlediği Liv Hospital, Türkiye'nin kanser haritasını çıkarıyor. Çalışmaya İstanbul'la başlayan hastane, 150 bin $ bütçeyle 10 bin kişiye ulaşacak. Proje Türkiye'ye de yayılacak

Giriş Tarihi: 7.7.2013
Muharrem Usta'nın Carlyle ve Sancak Grubu'yla ortak yönettiği Liv Hospital, Türkiye'nin kanser haritasını çıkarmak üzere yola koyuldu. 10 bin kişiye ulaşması planlanan projenin diğerlerinden farkı ilk kez uluslararası standartlarda tomografi cihazlarıyla derinlemesine tarama yapılacak olması. 150 bin dolarlık kaynak ayrılan proje kapsamında rahim ağzı, meme, prostat, kolon ve akciğer kanserlerini önceden tespit etmek ve ülkenin bu alandaki durumunu ortaya koymak hedefleniyor. Liv Hospital Genel Müdürü Meri İstiroti, 'Biliyorum, çünkü hayat güzeldir' sloganıyla başlattıkları ve ücretsiz yapılacak taramaların halen İstanbul'da başladığını ve tüm Türkiye'ye yayılacağını belirtti.

5 BİN KİŞİ KATILDI

Dört ay sürecek taramalara katılmak için sadece telefonla başvurmanın yeterli olduğunu anlatan İstiroti, tetkiklerin profesör ve doçent doktorlarla yapıldığını söyledi. Şimdiye kadar yapılan taramalara İstanbul'dan 5 bin kişi katılmış ve sonuçlar beklendiği kadar korkutucu çıkmamış.

HASTANE KALPLERİ DE TARAYACAK
Türkiye'de kalp rahatsızlıklarının genç yaşlara kadar düştüğüne dikkat çeken Meri İstiroti, "Vatandaşların kardiyo haritasını da çıkaracağız" dedi. Öte yandan Liv Hospital'in ortağı yatırım fonu Carlyle da, hisselerinin yüzde 40'ını satmak üzere yabancı fonlarla görüşmeler yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liv Hospital kanser haritası çıkarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN