Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BKT 2'nci kez Arnavutluk'un en iyisi

bünyesindeki ikinci kez "Arnavutluk'un en iyi bankası" seçildi. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Usta, yurtdışındaki Türk bankalarından en büyük pazar payına sahip banka unvanına sahip olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 13.7.2013
ailesine yaklaşık 7 yıl önce katılan Banka Kombetare Tregtare (BKT), dünyaca ünlü Euromoney dergisi tarafından üst üste ikinci kez Arnavutluk'ta Yılın En İyi Bankası Ödülü'ne layık görüldü. Arnavutluk ve Kosova'da faaliyet gösteren banka ödülü, önceki gece Londra'da düzenlenen bir törenle, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Usta ile Genel Müdür Seyhan Pencablıgil'e takdim edildi.

BİLANÇO KATLANDI

İş dünyası ve uluslararası bankacılık çevrelerince, en prestijli yayın organlarından biri olarak kabul edilen Euromoney dergisi, her yıl 100 kadar ülkenin bankaları arasından sadece birini 'Ülkenin En İyi Bankası' olarak ödüle layık buluyor. Mehmet Usta, Çalık Grubu'nun 2006'dan bu yana Arnavutluk'ta bankacılık sektöründe faaliyet gösterdiğini belirterek, ödüle üst üste iki yıl sahip olduklarını vurguladı. Arnavutluk'un en büyük ikinci bankası olduklarını belirten Usta, "Bankayı aldığımızda 1.2 milyar dolar olan bilanço büyüklüğü, 2.4 milyar dolara çıktı. Hedefimiz 2 yılda Arnavutluk'ta birinci sıraya yükselmek" dedi. Kosova ve Arnavutluk'ta 83 şubeye ulaştıklarını aktaran Usta, "Çalık Enerji'nin Kosova elektrik dağıtımını kazanması da sinerji getirecek" diye konuştu. Yenilikçi ve güçlü olmaları nedeniyle ödüle layık görüldüklerine değinen Usta, "Ödül için iki kriter var: Liderlik ve inavasyon. Biz de bunu yapıyoruz" diye konuştu.

PAZAR PAYI LİDERİ

BKT, Arnavutluk'un 2 büyük bankasından biri. 1.9 milyar dolarlık mevduatı ile yurtdışındaki Türk bankaları arasındaki en yüksek oran olan yüzde 21'lik pazar payına sahip olan BKT, Arnavutluk vatandaşları ve şirketlerinin en çok güvendiği finans kurumu olma özelliğini de taşıyor. BKT ayrıca, Japon JCR'dan son 5 yıl boyunca ulusal AAA (Alb) notunu alan tek Arnavutluk bankası unvanını da elinde bulunduruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BKT 2'nci kez Arnavutluk'un en iyisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN