Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnaf 'yeter' dedi

Giriş Tarihi: 16.7.2013

Esnaf, Gezi mağduriyetine "artık yeter" dedi. 1.5 milyon esnafı temsilen Galatasaray'da bir araya gelen esnaf birlikleri, sokaklarda huzur istedi

Gezi Parkı protestoları nedeniyle cirolarda düşüş yaşandığını ifade eden esnaf "Sokaklarımızda huzur istiyoruz" çağrısı yaptı. Olaylardan etkilenen İstanbul Beyoğlu'ndaki esnafa Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği'nden (TESKOMB) destek geldi. Dün Galatasaray'da bir araya gelen birlik üyeleri, "Caddelerimiz eski huzuruna kavuşsun, esnaf daha fazla mağdur olmasın. Artık yeter" dedi.

MALLAR ÇÜRÜYOR

TESKOMB Genel Başkanı Kadir Akgül, "1 milyon 500 bin esnaf ve sanatkâr olarak sokaklarımızın caddelerimizin eski huzuruna kavuşmasını istiyoruz" diye konuştu. Türkiye'deki pekçok kent meydanında ticaretin sekteye uğradığını ifade eden Akgül, protestolar sonrasında yerli ve yabancı turistlerin Taksim'e uğramaz olduğunu kaydetti. Akgül şöyle konuştu: "Ürünlerimiz tezgahta çürüyor. Mallarımız stoklarda bekliyor. Çoğu gün satış yapamadan kepenk kapatanlar var. Sonuç olarak gösteriler, taşkınlıklar sabrımızı tüketti."

ESNAFI DÜŞÜNEN YOK

Beyoğlu'nda üç kuşaktır çiçekçilik yapan Ayşegül Yorgun da Gezi olayları nedeniyle zararda olduklarını belirterek, "Boş gelip, boş gidiyoruz. Çiçekleri çöpe atıyoruz. Mezatlara borçlar birikti. Esnafı düşünen yok" dedi.

'HUZUR VE BARIŞ EKONOMİK BÜYÜMEDEN GEÇER'
TESKOMB Başkanı Kadir Akgül Galatasaray'da esnafın Gezi olaylarıyla ilgili tepkisini dile getirdi. Akgül, "Huzur ve barışın yolu ekonomik büyümeden geçer. Esnaf da iş ve aş sağlayarak bu sürece destek olur. Ne yazık ki son olayların esas mağdurları bizleriz. Meydanlar bütün ülkenindir ama esnaf ona hayat verir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf 'yeter' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN