Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balcı, MEB Müsteşar Yardımcılığına atandı

Kurulduğu günden beri Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğini yürüten Asım Balcı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı.

Giriş Tarihi: 29.7.2013 12:21 Güncelleme Tarihi: 29.7.2013 14:26
Ankara Kalkınma Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2010 yılında kuruluşundan bu yana Ankara Kalkınma Ajansı'nın Genel Sekreterlik görevini yürüten Asım Balcı, 22 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla MEB Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı.

Balcı, Ajansın kuruluşundan bugüne kadar kurumsallaşma çalışmalarından, destek programlarının oluşturulması ve yürütülmesine, bölge planlarının oluşturulması, üniversite sanayi işbirliklerinin arttırılması, Ankara'nın yurt içi ve yurt dışında tanıtılması gibi birçok çalışmayı yürütmüştü.

- İslamoğlu, vekalet ediyor

Balcı'nın ayrılması ile boşalan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine ise Ajansın Program Yönetim Birim Başkanı Süleyman İslamoğlu vekalet ediyor. 2014-2023 Ankara Bölge Planı hazırlıklarının tamamlanarak taslak planın Kalkınma Bakanlığına gönderildiğini ifade eden İslamoğlu, Ajans faaliyetlerinin artarak devam edeceğini belirtti.

İslamoğlu, Ankara'da yaşam kalitesinin artırılması konusunda birçok yeni çalışmanın gelecek günlerde Ankara Kalkınma Ajansı tarafından hayata geçirileceğini bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balcı, MEB Müsteşar Yardımcılığına atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN