Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobil reklam yüzde 82 büyüdü

Giriş Tarihi: 31.7.2013 15:31 Güncelleme Tarihi: 31.7.2013 15:34

2011'de 3,8 milyar euro olan mobil reklam yatırımlarının yüzde 82'lik artışla 2012'de 6,9 milyar euroya ulaştığı belirtildi.

Interactive Advertising Bureau (IAB) tarafından açıklanan rapora göre mobil reklam yatırımları küresel bazda büyümeyi sürdürüyor. Özellikle Kuzey Amerika ve Batı Avrupa'daki büyük artışın 'mobil'e ivme kazandırdığı ifade edilirken, mobil reklam yatırımlarının global reklam pastasındaki payının hızla büyüğüne dikkat çekiliyor.

IAB Avrupa, IAB ABD Mobil Pazarlama Mükemmeliyet Merkezi (Mobile Marketing Center of Excellence) ve IHS tarafından açıklanan rapor, global mobil reklam yatırımlarındaki büyümeyi gözler önüne seriyor. Yapılan açıklamada özellikle Kuzey Amerika ve Batı Avrupa'daki büyük artışın 'mobil'e ivme kazandırdığı belirtiliyor. Söz konusu büyümenin detaylarına da yer verilen raporda, büyüme oranları küresel bazda; arama (search) formatında yüzde 88,8, gösterim bazlı reklam yatırımlarında (display) yüzde 87,3, mesajlaşmada yüzde 40,2 olarak gerçekleşti. Bu formatlara yapılan reklam yatırımları sektöre olağanüstü bir büyüme olarak yansıdı.

Dünyada interaktif reklamcılığın gelişmesi için çalışmalar yapan IAB'nin merkezi Amerika. Kuruluş, 39 ülkede faaliyet gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobil reklam yüzde 82 büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN