Siyasi istikrarsızlık en çok ekonomiyi vurur

Siyasi istikrarsızlığın ilk olarak ekonomiye yansıdığını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Geçmişteki istikrarsızlığın ağır faturasını ilk sanayici ödedi" dedi

Giriş Tarihi: 1.8.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hukukun zorlanması karşısında, provokasyonlar, tahrikler, tuzaklar karşısında en küçük zafiyet göstermiş olsaydık, inanın bugün Türkiye'yi dünyanın parlayan bir yıldızı konumuna yükseltemezdik" dedi. Türkiye'nin istikrarı ve demokrasisinde tıkanmanın en fazla ekonomiyi etkileyeceğini dile getiren Erdoğan, "Eğer ekonomideki kazanımlarımızı koruyacaksak, demokrasiye sahip çıkacağız" dedi. TOBB Genel Kurulu'nda konuşan Erdoğan, "Herkes bizi sevmek zorunda değil. Herkes partimizi politikalarımızı, duruşumuzu, sevmek zorunda değil. 76 milyonun tamamının memnun olacağı politikalar üretmekle mesulüz. Bu niyetle adım atacağız. Ama herkesi memnun etmek mümkün değil. Demokrasilerde seçim bu yüzden vardır" diye konuştu. Türkiye'nin elde ettiği başarılarda iş dünyasının emeği olduğunu anlatan Erdoğan, "10.5 yıl boyunca ekonomide elde ettiğimiz büyük başarıların altında güven ve istikrar var. Siyasetteki istikrarsızlığın ağır faturasını sizler hep birlikte ödediniz, milletçe ödedik. Demokraside en küçük geriye gidişin faturasını ilk olarak sanayici ödedi. Eğer bir kez boyun eğmiş olsaydık, Türkiye'yi üç kattan fazla büyütemezdik" dedi.

"Yüksek faize her zaman karşıyım"
Faizin artırılmasına her zaman karşı olduğunu dile getiren Erdoğan, özetle şunları söyledi: "Faiz dışı gelirlerde oynanan oyunlara da çok karşıyım. Faiz lobisi sadece faizle yetinmiyor. Komisyonlar adı altında kendi pazarını piyasasını artırarak garibim tüketiciyi komisyonlarla çökertiyor." Yolsuzluklarla ilgili olarak Erdoğan, "Birileri yolsuzluk yapıyorsa kusura bakmasın orada da herhangi bir ayrıma gitmeden gereğini yaparız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasi istikrarsızlık en çok ekonomiyi vurur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN