Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupagöz çözümle Doğu'ya açılacak

Giriş Tarihi: 17.8.2013

Avrupagöz Hastanesi'nin patronu Telli, çözüm süreciyle yüzünü Doğu'ya çevirdi. Telli Urfa, Diyarbakır ve Van'a göz tedavi merkezleri açacak

Restoran işletmeciliği, telekomünikasyon ve gıda alanlarından sonra Avrupagöz Hastanesi'yle sağlık sektörüne de giren Ramazan Burak Telli, 5 yılda 10 kat büyüdü. Muayene olmak için gittiği Avrupagöz Hastanesi'ni satın alarak sektöre adım atan Telli, hedef kitlesi olarak dar gelirli vatandaşları seçti. Avrupagöz'ün kısa sürede yakaladığı hızlı ivme yatırımcıların dikkatini çekince grup, 6'sı yabancı 10 şirketle ortaklık görüşmelerine başladı. Körfez bölgesi ve Avrupa'dan yatırımcıların kapısını çaldığını söyleyen Telli, 10 göz merkezi, 1 genel hastane ve 1 diyaliz merkezinden oluşan sağlık grubunun cirosunun her geçen yıl arttığını belirtti. Telli, "Ortaklığı göz üniversitesi kurmak için istiyoruz" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı çözüm sürecinin ardından Doğu illerinde yatırım ortamının sağlandığını belirten Telli, bu nedenle Diyarbakır, Van ve Şanlıurfa'da birer göz merkezi açmayı planladığını söyledi.

AYDA 32 BİN HASTAYA HİZMET VERİYOR
Telli, asıl hedefinin sağlık alanındaki doktor yetersizliğine çözüm bulmak olduğunu belirtti. 2014'ün son çeyreğinde halka arza hazırlandıklarını da belirten Telli "En büyük amacım göz sağlığı konusunda üniversite kurmak. Yabancı ortaklığı bunun için istiyorum" dedi. Merkezlerinde ayda 32 bin hastaya hizmet veren Avrupagöz'ün patronu Telli, buradan yola çıkarak belirledikleri hizmet politikasını ise "otelcilik değil sağlık hizmeti vermek" şeklinde tanımladı.

YOKSULA 5 YILDIZLI TEDAVİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı çözüm sürecinin bölgeye yatırım yapmalarındaki en önemli faktör olduğunu belirten Telli, "Amacımız Doğu'da göz tedavisi hizmetine ulaşamayan dar gelirli vatandaşlara, SGK ile anlaşmalı A kalite hizmet vermek. Doktor ve teknolojik altyapımız buna uygun. Kısa zaman içinde bölgeye göz hastanesi yapacağız" diye konuştu.

Avrupagöz Grubu İstanbul'da Aksaray, Küçükçekmece, Beşyüzevler, Esenyurt ve Sultanbeyli'de hizmet veriyor. Grup ayrıca Ankara, Çorlu ve Elazığ'a da hastane açtı. Ramazan Burak Telli, "Sırada Trabzon ve Kütahya var" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupagöz çözümle Doğu'ya açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN