Dünyanın yangınını söndüren Türk

İki yıl önce dünyanın en büyük itfaiye aracı üreten şirketlerinden Iveco Magirus'a transfer olan Özgür Özel, dünyanın dört bir yanına itfaiye aracı pazarlıyor

Giriş Tarihi: 19.8.2013
Dünyanın en büyük itfaiye aracı üreten şirketlerinden Iveco Magirus'un direksiyonunda bir Türk var. Tofaş ve Fiat'ta İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulunan Özgür Özel, iki yıl önce dünyanın en büyük itfaiye aracı üreticisi Iveco Magirus'a transfer oldu. İtalyan Fiat'ın bünyesinde yer alan 159 yıllık itfaiye devi Iveco Magirus'ta yaşanan finansal sıkıntıları çözmek için daha önce Tofaş'ta birlikte çalıştığı Antonio Benedetti'nin ısrarıyla farklı bir sektöre geçiş yapan Özel, şimdi dünyanın dört bir tarafına itfaiye aracı pazarlıyor. Özel, dünyanın yangınını söndürüyor. Özgür Özel, Iveco Magirus'un Başkanı olan Benedetti'nin yardımcısı olarak hem pazarlamadan hem iş geliştirmeden hem de satıştan anlayan birini aradığını belirterek, "Daha önce birlikte çalıştığımız için direkt bu görevi bana teklif etti. Tamamen farklı bir alan olduğu için biraz düşündüm ve Ulm'a gitmeye karar verdim" dedi. Özel şöyle konuştu:

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ
"Dünyada Kuzey Amerika dahil yılda yaklaşık 15 bin itfaiye aracı satılıyor. Bizim satışlarımız yılda bin 500. Yani pazarın yüzde 10'una sahibiz. Özellikle merdivenli itfaiye aracında dünyanın en büyüyüğüz. 60 metre ile en uzun ve en güvenli itfaiye aracı merdivenini üretiyoruz."

159 YILDIR İTFAİYE ARACI ÜRETİYOR
Conrad Dietrich Magirus tarafından kurulan ve 1864'ten itibaren itfaiye aracı üretmeye başlayan Magirus, 1975'te Fiat'ın ticari markası Iveco'nun bünyesine girdi ve ismi Iveco Magirus olarak değişti. Iveco, 5 yıl diğer ticari araçlarında da Magirus markasını kullandı. Magirus'un sektördeki en önemli icadı, dönen platformda yer alan yükselen merdiven. Bu icat dünya çapında büyük başarı sağladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın yangınını söndüren Türk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN