Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koç'tan 1.2 milyar kâr

Koç Holding, ilk yarıda 1.2 milyar TL vergi öncesi kâr elde etti. CEO Durak, "Yılbaşından bu yana istihdamımızı 4 bin 754 kişi artırdık" dedi

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Koç Holding, 2013 yılının ilk yarısında konsolide bazda 1 milyar 230 milyon TL vergi öncesi kâr elde etti. Bu dönemde ana ortaklık paylarına ait net kâr ise 1.038 milyon TL oldu. İkinci çeyrek net kârı ise 586.4 milyon olarak gerçekleşti. Koç Holding CEO'su Turgay Durak, "Topluluğumuz kurulduğu günden bu yana ülkemiz için değer yaratmayı hedeflemektedir. Ülkemize en yüksek katkıyı sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

6.8 MİLYAR TL YATIRIM

Turgay Durak, topluluk şirketlerinin yurt içi ve dışında güçlenerek büyüme yolunda önemli adımlar atmayı sürdürdüğüne dikkat çekti. CEO Durak, 2013 için hedeflenen 6.8 milyarlık kombine yatırım planına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti. Durak, "İlk yarıda kombine yatırımlarımız önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 50 artarak 2.6 milyara yükseldi. Son 5 yıldaki kombine yatırım tutarımız ise 14.6 milyara ulaştı" dedi.

İSTİHDAMI ARTIRDIK
Turgay Durak, dünya piyasalarında yaşanan tüm sıkıntılara karşın, yılbaşından bu yana Koç Topluluğu'nun istihdam oranlarında da artışın sürdüğünü belirtti. Koç Topluluğu yılbaşından bu yana 4 bin 754 kişiyi daha bünyesine katarak, istihdam ettiği kişi sayısını 86 bin 70'e yükseltti.

İHRACATIN% 10'U

Holdingin ihracat rakamlarına da değinen Durak, "Türkiye ihracatının yüzde 10'unu sağlıyor. Ülkemizin otomotiv-beyaz eşya üretimi ve ihracatının yarısını gerçekleştiriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koç'tan 1.2 milyar kâr
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN