'Ayten' devrim yapacak

Hyundai'nin Avrupa projesinin ikinci dalgası İzmit'te üretilen i10 modeliyle başlıyor. Halk arasında İngilizce okunuşu "Ayten" olarak telaffuz edilen i10, 1.2 milyar liralık yatırımla geliştirildi

Giriş Tarihi: 26.8.2013
Son 5 yıl içinde 15 yeni modelin tanıtımını gerçekleştiren Hyundai, gelecek 4 yıl içinde 21 yeni model daha tanıtmayı planlıyor. Markanın Avrupa'da büyüme projesinin ikinci dalgası ise İzmit'te 'Made in Turkey' damgasıyla üretilen i10 modeliyle başlıyor. Hyundai Avrupa Başkan Yardımcısı Allan Rushforth, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak yeni jenerasyon i10 modelinin Hyundai için önemli bir adım olduğunu söyleyerek, "Product Moment 2017 felsefesi, yeni jenerasyon i10 ile birlikte başlıyor. Bu modelle birlikte önümüzdeki 4 yıl içerisinde aramıza katılacak olan 21 yeni ürünün lansmanını gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu. Hyundai'nin Avrupa'da ki satışlarının 3.3 milyon adede, pazar payının ise yüzde 3.5'e ulaştığını söyleyen Rushforth, şöyle devam etti: "2014 yılı beklentisi olarak iyimser bir tablo çizebiliriz. Önümüzdeki yıl pazarda sabit bir denge göreceğiz, aynı zamanda büyüme artarak devam edecek. Önümüzdeki beş yıl içerisindeki hedefimiz, müşteri memnuniyetini ve bağlılığını artırmak. Müşterilerimizin bizlere bağlı kalması ve 2017 yılına kadar yılda 500 bin adet araç satmak için çalışıyoruz. Ayrıca bununla birlikte yüzde 5 pazar payı elde etmek bizim için önemli olacak. Şu an satışlarımızın yüzde 90'ını Avrupa'da üretilen araçlar oluşturuyor."

1.2 milyar liraya kapasite katlandı

1.2 milyar liralık yatırımla İzmit'teki Hyundai Assan Fabrikası'nda üretilen i10 modelinin yüzde 90'ı Avrupa'ya ihraç edilecek. Yeni i20 ile birlikte kapasite katlanırken, yıllık üretim 200 bin adete ulaşacak. 2014'te 160 bin adedin üstünde, 2015'te de 180 bin adet civarında aracın ihraç edilecek. Hyundai Assan'ın ihracatı yeni modelle birlikte 3 milyar liraya yükselecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ayten' devrim yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN