Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Scania ikinci el pazarına girecek

Yeni serisi Streamline için Ar-Ge bütçesini yüzde 7 artıran Scania, Türkiye'de ikinci el otomotiv pazarına göz dikti

Giriş Tarihi: 26.8.2013
Avrupa'nın önde gelen TIR üreticileri arasında yer alan Scania, Türkiye'de yeni bir markayla ikinci el TIR pazarına girmeye hazırlanıyor. Sürecin Türkiye'deki iş ortakları olan Doğuş Otomotiv ile yürütüldüğünü kaydeden Scania Genel Müdürü İlhami Eskin, 2014'te pazara gireceklerini açıkladı. Bu yıl Türkiye'de 2 bin adetlik satış hedeflediklerini aktaran Eksin ikinci el pazarı için de planlar yaptıklarını söyledi Eskin, "Bu yıl pazar yüzde 10 daraldı. İkinci el pazarında daha aktif bir şekilde yer almak için çalışıyoruz. Burada Doğuş Otomotiv ile birlikte yeni bir marka altında çalışabiliriz. Tabi Türkiye genelindeki bayilerimiz ve satış temsilcilerimizle de görüşüyoruz. 2014 yılında çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz" bilgilerini verdi.

Güneydoğu kan kaybeti

Türkiye'de 20 ildeki 20 ayrı satış merkezi ile çalışmalarına devam ettiklerini açıklayan Eskin, şu değerlendirmeyi yaptı: "Türkiye, Scania'nın en büyük 10 pazarı içinde önemli bir noktada yer alıyor. Türkiye'de ortalama 30 bin ünite satılıyor. Ancak Mısır ve Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle Güneydoğu bir miktar kan kaybetmiş durumda. Bu etkiyi biz de hissediyoruz" dedi.

Ekimde satışa çıkacak
Scania'nın yeni Streamline serisinin satışlarına ekim ayı itibariyle başlanacak. Yeni seride fiyatlar 90 bin eurodan başlayacak.

Yüzde 4'lük yakıt tasarrufu sağlıyor
Eskin, Ar-Ge ütçesinde yapılan yüzde 7'lik artış ile tasarlanan yeni seri ile ilgili de şunları söyledi: "Nakliye şirketlerinde maliyetin yüzde 40'ı yakıttır. Bu açıdan yeni seri yüzde 4'lük bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Maliyetteki azalma ile birlikte bu tasarruf, şirketlerin baskı altındaki karlılıklarını da yüzde 1-2 oranında artabiliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Scania ikinci el pazarına girecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN