Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat'ın kartı para kazandıracak

Ziraat Bankası maaşlı çalışan ve emekliler için Kazandıran Bankkart'ı hizmete sundu. Sektörde bir ilk olan ve puan değil nakit para kazandıran üründe kart aidatı da ödenmiyor

Giriş Tarihi: 28.8.2013

Bankalar arasında rekabetin en yoğun olarak yaşandığı alanlarda biri de kredi kartı oldu. İhtiyaçları analiz ederek farklı ürünler sunan Ziraat Bankası yepyeni bir ürünle sektörde bir ilke imza attı. Maaşlı çalışan ve emekliler için Kazandıran Bankkart'ı hizmete sunan Ziraat, bu kartla müşterilerine puan değil nakit para kazandırıyor. Sektörde bir ilk olan bu karta bağlı hesaplarda duran paraya da günlük faiz işletiliyor. Ziraat Bankası Ödeme Sistemleri Grup Başkanı Osman Tanaçan, "Bu ürün ile müşterilerimizi kartla yaptıkları alışverişler ve hesaplarında tuttukları para üzerinden ödüllendirmeyi amaçladık" dedi. Kazandıran Bankkart başvurusunda herhangi bir kart aidatı, ekstra komisyon, masraf veya taahhüt talep etmediklerini belirten Tanaçan, sadece günlük faiz kazanımı için hesapta minimum 250 TL bulunması gerektiğini söyledi.

BANKA KARTINDA POTANSİYEL BÜYÜK

Banka kartıyla nakit kullanımına alternatif oluşturmak istediklerini kaydeden Tanaçan, Türkiye'de kredi kartı kullanımının geliştiğini banka kartında ise hala büyük bir potansiyel olduğunu ifade etti. Stratejik olarak banka kartı ürünlerine ağırlık verdiklerini vurgulayan Tanaçan sözlerini şöyle sürdürdü: "Banka kartıyla şifrenizi kullanarak güvenle alışveriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu kartlar sizi herhangi bir kredi yükümlülüğü altına sokmuyor. Alırken herhangi bir başvuru şartı aranmayan bu üründe kart aidatı da ödenmiyor."

ÖĞRENCİYE 250 LİRALIK MASRAFSIZ EKSTRA FON
Kredi Yurtlar Kurumu'ndan kredi ve burs alan üniversite öğrencilerine sunulan bu kartlar e-cüzdan niteliği de taşıyor. Genç Bankkart'ta 6 ayda 500 bin adede ulaştıklarını ifade eden Tanaçan, "Kart üzerindeki Harçlık Avans ile üniversite öğrencilerine hesaplarında para kalmadığında, alışverişlerde kullanabilecekleri aylık 250 TL'lik ekstra fon sağladık. Bunda ek bir maliyet yaratmıyor, faiz veya komisyon almıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat'ın kartı para kazandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN