Çeçen ve Pakistanlı damatları giydirecek

Giriş Tarihi: 29.8.2013

Darbe nedeniyle Kahire'deki mağazasını kapatan Damat markasının sahibi Orka, yönünü Çeçenistan ve Pakistan'a çevirdi. İlk mağazalar Lahor ve Grozni'de açılacak

Avrupa'da yaşanan ekonomik kriz, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki siyasi türbülans Türk perakende devlerini yeni pazar arayışlarına yönlendirdi. Mısır'daki darbe nedeniyle Kahire'deki mağazasında kepenk indiren Damat, Tween ve D'S markalarının sahibi Orka Holding, rotasını Asya'ya çevirdi. Niş pazar arayışına giren Orka, adı savaş ve iç karışıklıklarla anılan Çeçenistan ile Pakistan'a giren ilk Türk markası oldu. Orka Holding Genel Koordinatörü Osman Arar, ülkede tekstil alanında büyük fırsatlar bulunduğunu söyledi. Şirketin Pakistan'a Lahor kentiyle adım atacağını belirten Arar, yatırım kararıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Ülkenin önemli gruplarından biriyle işbirliğine gittik. Bu yıl ilk mağazamızı açacağız. Ardından 2014'te İslamabad, Karaçi gibi büyük kentlerde de büyüyeceğiz." 180 milyon nüfuslu, 490 milyar dolarlık ekonomiye sahip Pakistan'da Karadeniz Holding, Anadolu ve Zorlu Grubu gibi devlerin enerji yatırımı bulunuyor.

HEDEF GROZNİ

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ise Asya'nın güney kesimindeki büyümenin Hindistan, Endonezya gibi ülkelerde süreceğini dile getirdi. Orakçıoğlu, "Çeçenistan'da bir şube açma niyetimiz vardı. Eylülde ilk mağazamızı başkent Grozni'de açıyoruz. 200 metrekarelik mağazada takım elbisenin yanı sıra grubun haziranda üretime başladığı smokin de satılacak" dedi.

DAMAT'IN SMOKİNLERİ ASYA YOLUNDA
Orakçıoğlu, D'S Ceremony adıyla smokin ürettiklerini, bunu damatlık konseptiyle sunduklarını belirtti. Orakçıoğlu, pakette parfüm, kol düğmesi, ayakkabı ve saat de bulunduğunu söyledi. Süleyman Orakçıoğlu, "Anadolu'da büyük ilgi gördük. Romanya smokinde bizi şaşırtan Avrupa ülkesi oldu. Smokine olan ilgiyi Asya'daki ülkelere de yayacağız. Asyalı damatlara Türk smokini giydireceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeçen ve Pakistanlı damatları giydirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN