Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaeli'de satılıyor

Türkiye'de en pahalı Van'da, ise 'ın en büyük rafinerisinin bulunduğu şehir olan Kocaeli'de satılıyor.

Giriş Tarihi: 31.8.2013 17:21 Güncelleme Tarihi: 31.8.2013 17:47

Türkiye'de en pahalı Van'da, ise 'ın en büyük rafinerisinin bulunduğu şehir olan Kocaeli'de satılıyor. Nakil ücretinin düşük olması, Kocaeli'nin diğer şehirlere göre daha ucuz benzin tüketmesine yol açarken, en uzak şehir olan Van'da ise benzine nakil ücreti biniyor.


Türkiye'nin inin satıldığı Van merkezde, 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 5,20 lira. Şehirde, 97 oktan benzin 5,22, mazot 4,63, otogaz ise 2,78 liradan satışa sunuluyor.

Benzin zammına alıştıklarını söyleyen Vanlı vatandaşlar, duruma tepkili. Ayda bir iki kez benzine zam geldiğine dikkat çeken Umut Demir, "Bizim için fark etmiyor, yarın öbür gün arabayı satarız, minibüslere bineriz." dedi.

Sefer Geveri de artık milletin arabaları bırakıp bisikletlerle dolaşacağını söyledi. Geveri, dünyada en pahalı benzinin Türkiye'de, Türkiye'de ise en pahalı benzinin Van'da olduğunu belirtti.

Benzin zamlarına alıştıklarını vurgulayan İbrahim Gülçiçek ise "Diğer bölgelerde benzin daha ucuz satılıyor. Mecburen kullanacağız, ne yapalım." yorumunu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En ucuz benzin Kocaeli'de satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN