Önce Amerikalılar Hollywood'a sırt çevirdi

Amerikan film izleyicileri senaryoları zayıf bulduğu için Hollywood'a sırt çevirdi. Dev stüdyolar, aşırı harcamalar yüzünden zarara girdi

Giriş Tarihi: 1.9.2013
Film endüstrisinin kalbi Hollywood, Amerikan izleyicisi için çekiciliğini kaybediyor. The Guardian'ın haberine göre dev bütçeli yapımlarıyla kendi ülkesinde yeterli ilgi göremeyen Hollywood'daki film stüdyoları da aşırıya kaçan harcamaları yüzünden milyonlarca dolar zarar etmeye başladı. Lone Ranger, Elysium, After Earth gibi büyük umut vaat eden yapımlar, hem seyirci hem de yapımcılar için hayal kırıklığı yarattı. Son yıllarda yapımcıların kurtarıcısı haline gelen bol aksiyonlu az diyaloglu 3D efektlerle süslenmiş filmler bile özellikle görselliğe doymuş Amerikan izleyicisi için çekiciliğini kaybetti.

SENARYO ZAYIF

Hollywood'un ünlü sinema yorumcularına göre, stüdyolar görsel efektlere harcadıkları zaman ve bütçeyi senaryo yazmak için harcamış olsalardı böyle bir hüsran yaşamayacaklardı. Ülkedeki gişe gelirleri ise süper kahramanlara olan ilginin azaldığını doğruluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce Amerikalılar Hollywood'a sırt çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN