Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul olimpiyatları kesin alır

İş dünyası 2020 Yaz Olimpiyatları'nın İstanbul'da yapılacağına emin. Grant Thornton'un anketine katılan yöneticilerin % 68'i "İstanbul" dedi

Giriş Tarihi: 3.9.2013
Bağımsız denetim, vergi ve danışmanlık şirketi Grant Thornton Türkiye'nin araştırması, Türk işadamlarının İstanbul'un 2020 Yaz Olimpiyatları'nı kazanmasına kesin gözüyle baktığını ortaya koydu.

YÜZDE 68 OY ALDI
CEO, CFO gibi 'C' seviye yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre İstanbul'un Madrid ve Tokyo'yu geride bırakarak olimpiyat şehri olacağını düşünenlerin oranı yüzde 68'e ulaştı. Bu grubun yüzde 34'ü 'kesinlikle alır', diğer yüzde 34'ü ise 'alabilir' yorumunu yaptı. Yüzde 10'luk bir kesim de 'kesinlikle alamaz' görüşünde. Yöneticilerin yüzde 6'sı 'alamayabilir' derken, yüzde 16'sı 'emin değilim' şeklinde görüş belirtti. 2020 Yaz Olimpiyatları'na hangi şehrin ev sahipliği yapacağı 7 Eylül'de Buenos Aires'te açıklanacak. Grant Thornton Türkiye Başkanı Aykut Halit, İstanbul'un dünyanın bu organizasyona ev sahipliği yapabilecek en uygun adaylardan olduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul olimpiyatları kesin alır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN