Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konya Şeker'den besicilere özel mısır gevreği

Konya Şeker, TÜBİTAK ve üniversitelerle geliştirdiği yüksek nitelikli süt ve besi yem çeşitlerinden sonra şimdi de büyük ve küçükbaşlar için mısır gevreği üretti.

Giriş Tarihi: 3.9.2013 15:57
Konya Şeker'in Çumra Entegre Tesisleri bünyesinde yer alan ve günlük 1.400 tonluk üretim kapasitesiyle ülkemizin en büyük yem üretim tesisi/yem üretim tesislerinden biri olan Çumra Yem Fabrikası, TÜBİTAK ve üniversitelerle geliştirdiği yüksek nitelikli süt ve besi yem çeşitlerinden sonra şimdi de büyük ve küçükbaşlar için mısır gevreği üretti.

Çumra Yem Fabrikası'nın kendi AR-GE birimi tarafından geliştirilen ve herhangi bir katkı maddesi içermeden sadece mısır kullanılarak üretilen mısır gevreği, görünüm itibarıyla cipsi andırırken, kısa sürede hazmedilmesi, sağladığı yüksek emilimle et verimini en az yüzde10 arttırıyor.

Konya Şeker Yem Fabrikası tarafından, öğütülmüş mısırın 185 derecede pişirilmesiyle elde edilen ve cips görünümünde "mısır gevreği" küçük ve büyükbaşlar tarafından besi yemi olarak kullanılabilecek. Çumra Yem Fabrikası AR-GE birimi tarafından geliştirilen ve yaklaşık 3 ay boyunca Konya Şeker'in damızlık ve besi çiftliklerinde çeşitli ırklardaki büyükbaşlarda denenen "Mısır Gevreği"nin aynı sürede, aynı miktarda kullanılan başka yemlere göre et verimini en az %10 oranında arttırdığı tespit edildi.

Pazara "Birinci Yem, Mısır Gevreği" markasıyla sunulacak olan mısır gevreği şimdilik 50 kg'lik paketlerde satışa sunulurken, ilerleyen dönemde çiftliklere dökme olarak da verilebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya Şeker'den besicilere özel mısır gevreği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN