Anadolu Efes'ten turizm desteği

Anadolu Efes, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı desteğiyle hayata geçirilen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu final değerlendirme sürecinin tamamlandığı ve 3 projenin Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu tarafından desteklenmesine karar verildiği açıklandı.

Giriş Tarihi: 4.9.2013 15:28
Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu kapsamında yapılan nihai değerlendirmelerin sonucunda Bursa, Misi Köyü'nden yüzde 100 Misia projesi, Mardin'de Kadınlar Liderliğinde Sürdürülebilir Turizm Girişimlerinin Yaratılması projesi ve İzmir'de Seferihisar'ın Geleneksel Mutfağı projesinin eğitim, rehberlik ve iletişim desteğinin yanı sıra fon desteği almaya hak kazandığı bildirildi. Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu ile, yenilikçi, katılımcı, sürdürülebilir ve cinsiyet dengeli turizm projelerine fon desteği sağlanıyor.

Anadolu Efes'ten verilen bilgiye göre Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) 2007 yılından bu yana yürütmekte oldukları "Gelecek Turizmde' sosyal sorumluluk projesini 2013 yılında yeni vizyon ve farklı bakış açısıyla devam ettirme kararı aldı. Bu doğrultuda, sürdürülebilir turizmle yerel ekonomiye ve kalkınmaya destek vermek amacıyla Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Projesi oluşturuldu.Türkiye genelinde yoğun ilgi gördüğü belirtilen projeye 63 ilden 252 adet fon başvurusu geldi, ön değerlendirme aşamasında seçilen 10 proje, 29-30 Mayıs tarihinde gerçekleşen Sürdürülebilir Turizm ve Proje Geliştirme Atölyesine katıldı. Projelerin nihai proje tekliflerini sunmaları ardından yapılan değerlendirme sonucu 3 projenin Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu tarafından desteklenmesine karar verildi.

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu'yla, özel ve kamu kurumlarının işbirliği içinde kalkınma odaklı turizme yönelik uygulamalarının oluşması ve sürdürülebilir turizm proje örneklerinin artması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Efes'ten turizm desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN