Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan’ı böyle anlattı

Giriş Tarihi: 4.9.2013 10:11 Güncelleme Tarihi: 4.9.2013 10:13

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Usta'nın Hikayesi belgeselinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan'ı anlattı. Gül, "Tayyip Bey ile yaptığımız en önemli şey AK Parti'yi kurmak ve iktidara taşımaktır" dedi.

Beyaz TV'de yayımlanan "Ustanın Hikayesi" belgeselinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kendisiyle ilgili mesajlarını içeren bant kaydı izletildi.

"Tayyip Bey'le kardeşliğimiz çok eski yıllara gider. 40 yılı geçen bir arkadaşlığımız, kardeşliğimiz var. Bu arkadaşlık bir dava arkadaşlığı, onun için çok manalıdır. Hizmet yolunda, bizlere de çok onurlu görevler düştü" diyen Gül, şöyle devam etti: "Tarihi beraber yazdık. Bu kadar çok heyecanlar yaşadık, önemli kararlar verdik, cesur adımlar attık, köklü reformlara imza attık. Kendisi çok kararlı ve cesur bir kişiliğe sahip, insanlarla çok sıcak ilişkiler kurar, aynı zamanda çok yufka yüreklidir. Kendisine sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum. Kendisinin daha milletimize hizmetleri çok olacaktır."

Erdoğan da Gül'ün bu sözlerinin ardından "Kuruluş hareketini yapan arkadaşlar olarak birbirimize inandık. Geçmişten devraldığımız birlikteliği kardeşlik hukuku içinde geleceğe taşıdık. Makam mevki kardeşliğimizi gölgelemedi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan’ı böyle anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN