Kamaz'a işbirliği teklifi

Tataristan- Türkiye İş Forumu'ndan yeni yatırım sinyali geldi. Bakan Çağlayan, otomotiv devi Kamaz'a "Türkiye'ye gelin" dedi

Giriş Tarihi: 5.9.2013
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kazan'da düzenlenen Tataristan-Türkiye İş Forumu'na katıldı. Çağlayan, Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ile Türkiye- Tataristan arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geleceğini görüştü. Türkiye ile Tataristan arasındaki ticaret hacminin 937 milyon dolar olduğunu belirten Zafer Çağlayan, bu rakamın artırılması gerektiğini söyledi. İki ülke arasındaki ticaretin çok daha yüksek potansiyel taşıdığını anlatan Çağlayan şöyle konuştu: "Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 30 milyar dolar. Türkiye ile Tataristan arasındaki ticaret hacmi de 3-4 milyar dolar olmalı." Ticaretin artırılması yolunda birçok işbirliği imkânı bulunduğunu aktaran Çağlayan, otomotiv sektörünün önemli oyuncularından Kamaz'ı Türkiye'de yatırım yapmaya çağırdı.

İşadamlarına çağrı
Bakan Çağlayan, Türk işadamlarının dünya genelindeki 25 milyar dolarlık yatırımı bulunduğunu belirterek, bunun 2 milyarlık bölümünün Tataristan'da olduğunu ifade etti. Çağlayan Türk patronlara, "Tataristan'a gelin, kardeşlerimizle işbirliği yapın. Birlikte iş kurun ve kazanın" çağrısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamaz'a işbirliği teklifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN