Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Intel Quark'la tüm cihazlar akıllanıyor

Giriş Tarihi: 12.9.2013

Enerji cimrisi Intel Quark, 14 nanometre boyu ve düşük maliyetiyle tüm cihazların internete bağlanarak akıllanmasını sağlayacak

Daha az enerji tüketen ve daha düşük maliyetle üretilen Intel Quark işlemci vitrine çıktı. Yeni işlemci ailesi tüm cihazların içerisine girecek kadar küçük ve maliyeti düşük.

BOYU 14 NANOMETRE

Intel IDF 2013 konferansının açılışında konuşan Intel CEO'su Brian Krzanih, yeni dönemde tüm cihazların internete bağlanmasını sağlayacak çözümün müjdesini verdi. Yeni işlemci ailesi ile giyilebilir bilgisayarlar konusunda da patlama olacağını söyleyen Krzanih, "Quark işlemci ailesi 14 nanometrelik küçük boyutu, enerji tüketimi ve düşük maliyetiyle pek çok akıllı cihazın tasarlanmasına katkı sağlayacak. Yeni ürün kategorilerinin oluşmasına katkı sağlayacak" diye konuştu. Krzanih, işlemcilerin küçülmesi, daha az enerji tüketip maliyetin düşmesinin sağlık, eğitim ve eneji konusunda yeni çözümlerin üretilmesinin önünü açacağını belirtti. Krzanih, "İşlemcilerin kaliteli ve sağlıklı yaşama katkısı artacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Intel Quark'la tüm cihazlar akıllanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN