Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu bürokratlarla olmaz

Giriş Tarihi: 14.9.2013

İSO Başkanı Bahçıvan, iş yapmayan bürokratın bedel ödemediğini belirterek, "Hata yapan bürokratlar da artık hesap vermeli" dedi

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) çiçeği burnunda başkanı Erdal Bahçıvan, ilk basın toplantısında 'imza korkusu' yaşayan bürokratları eleştirdi. Türkiye'nin son 10 yıldır istikrarlı büyüdüğünü artık katma değeri yüksek ürünlere dönük kaliteli üretimin yapılması gerektiğini söyleyen Bahçıvan, bunun önündeki en önemli engelin ise bürokrasi olduğunu söyledi. Türkiye'nin büyümesindeki faktörleri "hükümet, bürokrasi, sanayici, özel sektör çalışanı" olarak sıralayan Bahçıvan, şöyle konuştu: "Bu 4 temel taştan sadece bürokrasi hata yaptığında ya da işini yapmadığında koltuğunu kaybetmiyor. Diğerleri bir şekilde bu hatalarının sonucunu ödüyor." Bahçıvan, bu çıkışıyla bürokratların dokunulmazlık zırhının da kaldırılması gerektiğine işaret etti. İSO Başkanı, "Siyasetçi oy kaybeder, sanayici iflas eder, çalışan işini kaybeder. Peki, bürokrat yanlış yaptığında bir bedel ödüyor mu? Hayır" diye konuştu. Sistemin devam etmesi için bedel ödenmesi gerektiğini söyleyen Bahçıvan, "İşini yapmayan bürokratlar da hesap vermeli" dedi.

FİNANSIN EMRİNE GİRDİK
Dünyada ekonominin finans sektörünün esiri olduğunu belirten Erdal Bahçıvan, ABD Merkez Bankası Fed'in paranın kontrolsüz hakimiyetinin olduğu süreçte önemli bir güç olduğunu söyledi. Bahçıvan, "Ekonomi adeta finansın emri altına girdi. Ekonomiyi arz-talep değil para yönetiyor. Finansın bu kadar hakim olduğu dünya ekonomisinin kendisini sorgulaması gerekiyor. Bu, mutluluk getirmez" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu bürokratlarla olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN