Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fındık üreticisine FİSKOBİRLİK çağrısı

Giresun Ziraat Odası (GZO) Başkanı Musa Keskin, FİSKOBİRLİK'in fındık ve fındık üreticilerinin sigortası olduğunu belirterek,"Üreticilerimiz FİSKOBİRLİK'e yeniden güvenmeli ve gereken desteği vermelidir" dedi.

Giriş Tarihi: 15.9.2013 12:50
Keskin, FİSKOBİRLİK'in yeniden yapılandırma sürecini tamamlayarak, bu sezondan itibaren yeniden fındık alımı için piyasaya girdiğini anımsattı.

Giresun serbest piyasasında fındık fiyatının 6,80 kuruşa kadar yükseldiğini, bunda birliğin de çok büyük etkisinin olduğuna işaret eden Keskin,"Rekoltenin azlığı ve üreticinin pazara az miktarda fındık indirmesi fiyatın yükselmesine sağladı. Bu yükselmeye etki eden faktörlerden bence en önemlisi FİSKOBİRLİK'in fındık alımı için piyasaya girmesidir. Serbest piyasanın üzerinde fındık alımı yapan birlik, üretici için alternatif oldu. Bunu gören tüccar üreticiyi çekmek için fiyatları artırmak zorunda kaldı" diye konuştu.

Fındık üreticilerinden FİSKOBİRLİK'e güvenmelerini isteyen Musa Keskin, şunları kaydetti:

"Geçmişte bazı sıkıntılar yaşandı. Ama gördüğümüz kadarıyla birlik kötü günleri geride bırakmış ve yeniden ayağa kalkarak piyasada söz sahibi oluyor. Bu fındık ve fındık üreticisi için sevindirici gelişme. Çünkü FİSKOBİRLİK Türk fındığı ve fındık üreticisinin menfaatlerini korumak için kurulmuş bir kurum. Son dönemlerde de piyasada bunu sağlamak için mücadele ettiğini görüyoruz. Bu da bizi sevindiriyor. Fiskobirlik, fındık üreticisinin sigortası olmaya yaniden başladı. Biz üreticiler olarak bu süreçte üzerimize düşeni yapmalı ve birliğe gereken desteği vermeliyiz. Çünkü bu sezon FİSKOBİRLİK piyasada olmasaydı fındık fiyatı buralara gelmezdi. Artık geçmişi geçmişte bırakmalıyız. FİSKOBİRLİK bizim kuruluşumuz. Üreticiler olarak kuruluşumuz olan FİSKOBİRLİK'e sahip çıkmalıyız. Üzerimize düşeni yapmalıyız. FİSKOBİRLİK gelecek yıllarda yeniden piyasada olursa bu bizim menfaatimize. Ürünümüzü daha iyi fiyatlara satar, emeğimizin karşılığını daha iyi alırız. Onun için kendi birliğimize hep birlikte sahip çıkalım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fındık üreticisine FİSKOBİRLİK çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN