Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maaşı duyan koştu

İlk nükleer santralimiz Akkuyu'da 3 bin dolar maaş verileceği açıklandı. İşsizler akın etti

Giriş Tarihi: 17.9.2013 11:15 Güncelleme Tarihi: 17.9.2013 11:17
Türkiye'nin ilk nükleer tesisi olacak Akkuyu Nükleer Santrali'nde çalışanlara aylık 3 bin dolar ücret verileceğini duyanlar başvuru yağdırdı. İki günde yaklaşık bin kişi CV gönderip santralde iş istedi. Akkuyu'da çalışmak üzere Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Belçika, Azerbaycan, Kolombiya, Almanya, Suriye, KKTC, Kazakistan ve Bosna Hersek'ten de çok sayıda başvuru geldi. Gönderilen çarpıcı mesajlar da dikkati çekti. Bazı meraklılar "nükleer sektörünü öğrenmek istediğini" bildirdi. Bazıları ise "ne iş olsa yaparım" dedi. Yetkililer şaştı, kaldı.

HİÇBİRİ EĞİTİMLİ DEĞİL

Başvuranlar arasında büyük firmalarda çalışanların da bulunduğu görüldü. Adayların yüzde 3'ünün ilkokul, yüzde 14'ünün lise, yüzde 37'sinin ön lisans, yüzde 40'ının lisans eğitimine sahip olduğu belirlendi.

İŞTE İLGİNÇ TALEPLER

Bu ilginç sektörü öğrenmek ve kendimce katkıda bulunmak için oluşabilecek iş pozisyonlarına talibim. İstanbul'da uzun zamandır oturuyoruz. Artık ailecek Güney'e yerleşmeyi düşünüyoruz. I can live in anywhere of Turkey without problem. (Türkiye'nin her yerinde yaşarım) Ben engelli bir gencim. Yalnız engelim yapacağım işe engel değil. Kantin, büfe işletmeciliği yapmak için ustalık belgesine sahibim. Kantini ben işletirim. Bu teknolojiyi yakından keşfetmek arzusundayım. Sayın yetkilim, Akkuyu'da çalışmak istiyorum. Her türlü iş görüşmesine hazırım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maaşı duyan koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN