Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortadoğu'da e-ticaret fırsatı

Giriş Tarihi: 22.9.2013

E-ticaret sektörünün ünlü isimlerinden Bunty Stokes, Türk girişimciler için Ortadoğu'da büyük fırsatlar olduğunu söyledi

Dünyanın sayılı e-ticaret sitelerine verdiği danışmanlık hizmetiyle bilinen İngiliz Bunty Stokes, Türkiye'de hızla büyüyen e-ticaret sektörüne ilgi duyan girişimciler için önemli mesajlar verdi. Ortadoğu pazarının yeni yatırımlar için büyük potansiyel taşıdığını ifade eden Stokes, "O bölgeyi Avrupalı ve ABD'lilerden daha iyi tanıyorsunuz. Tüketici davranışlarına yönelik çözümler üretebilirsiniz" dedi.

BU CİROLAR AVRUPA'DA YOK

Stokes, Türk private shopping (özel alışveriş) sitelerinin yakaladığı hacmin Avrupa'da olmadığını söyledi. E-ticarete Türkiye'den daha önce başlayan İngiltere'nin private shopping sitelerinin toplam cirosunun 50 milyon euroyu geçmediğini belirten Stokes, "Burada sadece bir sitenin 100 milyon dolar ciro yaptığını biliyorum. Türkiye'de genç nesil e-ticareti benimsedi. Teknolojiyle de yakından ilgililer. Dolayısıyla mükemmel bir platform yakalamış durumdasınız" dedi.

Mal sıkıntısı var
Stokes, yeni dönemde private shopping sitelerinin mal bulmada sıkıntı yaşadığına dikkat çekti. Stokes, "Stok için dünyadaki bütün siteler atakta. Bu alanda büyük rekabet var" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortadoğu'da e-ticaret fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN