Bilişim 4 yıl sonra 45 milyar $ olacak

Üç kıtadan teknoloji temsilcileri İstanbul'da buluştu. ICT Summit Now Bilişim Zirvesi'nde gelecek tartışılıyor

Giriş Tarihi: 25.9.2013
Bilgi teknolojileri sektörünün üç kıtadan temsilcilerini bir araya getiren ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde başladı. İnterpromedya tarafından Vodafone sponsorluğunda yapılan ve 26 Eylül'e kadar sürecek zirvenin 13'üncü ayağında teknoloji tutkunlarına "Daha hiçbir şey görmediniz" mesajı verilecek.

ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI
Zirvenin açılışında konuşma yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes, Türkiye'de telekomünikasyon sektörünün bir yılda önemli adımlar attığını vurguladı. Fernandes, "Bu yıl, Batı'dan Doğu'ya kayan ekonomik eksenin, mobil teknolojiler aracılığıyla nasıl bir kalkınma platformuna dönüştüğünü değerlendireceğiz" dedi.

PENETRASYON % 130'A ÇIKABİLİR
Jorge Fernardes Türkiye'de mobil penetrasyon oranının yüzde 90 olduğunu belirtti. Fernandes, "Avrupa'daki gibi yüzde 130'lara ulaşmak için yeni vergi düzenlemesine gerek" dedi.

7 YILDA 4 KAT BÜYÜYECEK
Telekomünikasyon sektörünün Türkiye'de bugün 35 milyar dolarlık değer yarattığını belirten Fernandes şöyle konuştu: "Bu rakamın 2017'de 45, 2020'de de 160 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu ivmenin yakalanabilmesi için önemli stratejik adımlar atılması gerek. Etkin rekabetin sağlanması için düzenleyici kararlar alınmalı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilişim 4 yıl sonra 45 milyar $ olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN