Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şekerbank'tan kadın ve çiftçiye 10 yıl vadeli kredi

Giriş Tarihi: 3.10.2013 12:05
Şekerbank, üç uluslararası kalkınma ve yatırım kuruluşundan 10 yıl vadeli sermaye benzeri kredi aldı. Toplam 103 milyon dolar olan kredi ile özellikle kadın girişimcileri, küçük işletmeleri ve tarım sektöründe faaliyet gösteren çiftçi ve işletmeleri destekleyecek olan Şekerbank, bu yolla sermaye yapısını daha da güçlendirecek.

Şekerbank, Dünya Bankası Grubu üyesi olan International Finance Corporation'dan (IFC) 50 milyon dolar; The European Bank for Reconstruction and Development'den (EBRD) 40 milyon dolar ve European Fund for Southeast Europe'den (EFSE) 10 milyon euro aldı.


ULUŞAHİN: "STRATEJİMİZ ÖDÜLLENDİRİLİYOR"

Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin, banka olarak aldıkları 103 milyon dolar tutarındaki sermaye benzeri kredi ile üretenin daha fazla yanında yer alacaklarını söyledi. Kredi sağlayan kuruluşlarla Şekerbank'ın önceliklerinin örtüştüğüne de değinen Uluşahin, "Uluslararası kuruluşlarla banka olarak ilişkilerimiz güçlenerek devam etmektedir. Aldığımız sermaye benzeri kredi, bu kurumların bankamızın toplum bankacılığı stratejisine, yerel bankacılıktaki bilgi birikimine olan güven ve desteklerini bir kez daha teyit etmiştir. Anadolu Bankacılığı misyonumuz doğrultusunda uluslararası kuruluşlarla ilişkilerimizi derinleştirerek sürdürülebilir kalkınma finansmanının Türkiye'deki öncüsü olmaya devam edeceğiz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şekerbank'tan kadın ve çiftçiye 10 yıl vadeli kredi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN