Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ING sigortada NN markasıyla devam edecek

Giriş Tarihi: 4.10.2013 12:05 Güncelleme Tarihi: 4.10.2013 12:05

Sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerini tek çatı altında toplayan ING Grubu, sigortacılık faaliyetlerini ‘NN’ adıyla sürdürme kararı aldı.

Sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinin halka arzı (IPO) aracılığıyla Avrupa'daki bankacılık operasyonlarından ayrılmasına yönelik plan çerçevesinde, Avrupa'da 15'ten fazla ülkede, 12 binin üzerinde çalışanla 15 milyonu aşkın müşteriye emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunan ING Grubu, bu çalışmaları 2014 yılında tamamlamayı planlıyor. Yeniden yapılanma neticesinde, ING'nin sigortacılık bölümü, 'NN' adıyla yoluna devam edecek.

Aralarında ING Sigorta, ING Yatırım Yönetimi ve Nationale-Nederlanden'in de bulunduğu iş birimleri ING'nin uzun yıllara dayanan mirasını destekleyen 'NN' markası altında tek çatıda toplanacak. Geçiş süreci, kademeli olarak gerçekleşecek.

ING Sigorta'nın bağımsız bir şirket olma yolunda hazırlıklarına tüm hızıyla devam ettiğini belirten ING Group CEO'su Ralph Hamers, 'NN' markasına ilişkin duyurunun önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguladı ve "Bu değişim döneminde şirketlerimiz için güçlü, sürdürülebilir bir gelecek oluşturmaya devam ederek müşterilerimizin ihtiyaçlarına da en yüksek önceliği vereceğiz" diyerek sözlerine devam etti.

ING Sigorta Başkan Yardımcısı Lard Friese de "Gelecekteki markamız ve marka logomuz olarak bugün 'NN'yi duyurmaktan son derece mutluyuz. Avrupa'nın pazar lideri olan üç sigorta ve yatırım yönetimi markasını son derece güçlü tek bir marka altında toplayan yeni bir şirket kuruyoruz. NN yeni bir marka olsa da 170 yıllık zengin bir mirasa dayanmaktadır." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ING sigortada NN markasıyla devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN