Timuray Vodafone'un zirvesinde

Giriş Tarihi: 4.10.2013

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak Ocak 2009'dan bu yana görev yapan Serpil Timuray, Ocak 2014 itibarıyla İngiltere merkezli mobil operatörün Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge Başkanı olarak atandı

Vodafone Türkiye'de yeni bir bayrak değişimi yaşandı. 1 Ocak 2009 tarihinden bu yana Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Serpil Timuray, 1 Ocak 2014 itibarıyla Vodafone Grubu İcra Kurulu Üyesi ve Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge Başkanı olarak atandı. Timuray, Vodafone Grubu'nun 409 milyon abonesinin bulunduğu ve dünya genelindeki iki yönetim bölgesinden biri olarak konumlanan AMAP Bölge Başkanlığı görevini Nick Read'den devralacak. 2008'den bu yana AMAP Bölge Başkanı olarak görev yapan Nick Read ise 1 Ocak 2014 itibarıyla Vodafone Grubu Finanstan Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi (CFO) olarak atandı.

ÖNEMLİ BİR PAZAR
Vodafone Grubu CEO'su Vittorio Colao yönetim yapısındaki değişikliği değerlendirdi. Colao, "Vodafone'nun en başarılı liderlerinden biri olan Timuray'ın AMAP Bölge Başkanı ve Vodafone Grubu İcra Kurulu Üyesi olarak üstleneceği yeni görevinde başarılarının devamını diliyorum" dedi. Timuray ise kendisinden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanlığı görevini devralan Gökhan Öğüt'ü tebrik etti.

CEO'LUĞA GÖKHAN ÖĞÜT GETİRİLDİ
Vodafone Türkiye'de Ticari ve Operasyonel alanlardan sorumlu İcra Kurulu Başkan Vekili Gökhan Öğüt,1 Kasım 2013 tarihinden itibaren Vodafone Türkiye'nin yeni İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapacak. 2009'da Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Öğüt, 2011 itibarıyla Bireysel İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmişti. Öğüt kariyerine Procter&Gamble bünyesinde başlamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Timuray Vodafone'un zirvesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN