Türkiye öncelikli pazarlarımızdan

Türkiye'yi büyüme stratejilerinin bir parçası yaptıklarını söyleyen Abraaj Group CEO'su Naqvi, "Türkiye şu anda altı merkezimizden biri ve öncelik sıralamamızda en üstlerde" dedi

Giriş Tarihi: 4.10.2013
Türkiye'ye sekiz yıldır yatırım yaptıklarını ve ülkenin büyüme stratejilerinin bir parçası olduğunu söyleyen Abraaj Group CEO'su Arif Naqvi, "Türkiye dünyada en büyük 20 ekonomi arasında yer alıyor. Küresel anlamda en hızlı büyüyen ülkelerden biri. Burada büyümenin tüm etkenleri var. Gayri Safi Yurtiçi Hasıla üç katına çıktı. Son dönemde hızlı büyüme devam ediyor. Bu nedenle Türkiye'de yatırım yapmaktan çok mutluyuz" dedi.

YATIRIM YAPARKEN RAHATIZ
"Abraaj Group dünyadaki en büyük yatırımcı firmalardan biri" diyen Naqvi, 'büyüyen pazarlar' olarak adlandırdıkları ülkelere odaklandıklarını söyledi. Gelişmekte olan ülkeler terimine dikkat etmediklerini belirten Naqvi, "Türkiye şu anda altı merkezimizden biri ve öncelik sıralamamızda en üstlerde. Burada yatırım yaparken çok rahatız. Uzun zamandır güçlü bir hükümet ve istikrarlı bir yönetim var" diye konuştu.

YURTDIŞINDA İLGİ ÇEKTİ

Türkiye'ye bugüne kadar yüz milyonlarca dolarlık yatırım yaptıklarını aktaran Naqvi, "Yeni fırsatlara bakıyoruz. Türkiye'de güçlü bir ekibimiz var. Bizim yaptığımız yatırımlar sonucunda elde ettiğimiz başarılar yurtdışındaki diğer yatırımcıların da ilgisini çekiyor" dedi.

YENİ ALANLARLA İLGİLENİYORUZ
Bir kez yatırım yapıp o alanda para kazanınca farklı sektörlere eğilme yönünde adımlar atıldığını da söyleyen Naqvi, yeni sektörlere baktıklarını belirtti. Arif Naqvi Türkiye'deki gelecek planlarını şu sözlerle aktardı: "Türkiye'de ekonomi ve tüketim büyüyor. Orta sınıf genişliyor. Lojistik, tüketici ürünleri, sağlık, eğitim, enerji ve gayrimenkul alanlarında yatırımlarımız var ve bu alanlarda büyümeyi düşünüyoruz."

YATIRIM BİZİM İÇİN SADECE DOLAR DEĞİL
Çevre, Sosyallik ve Yönetişim (ESG) adını verdikleri prensipler üzerine yatırım yaptıklarını söyleyen Naqvi, "Sadece firma almıyoruz. Gittiğimiz halkları da düşünüyoruz. Eko sisteme de yatırım yapıyoruz. Bizim için olmazsa olmaz, kredibiliteli büyümedir. Yatırımlara sadece dolar ve lira olarak bakmıyoruz. Böyle düşününce 'iyi' yatırım 'güzel' yatırım oluyor. Bu nedenle ESG bizim için gerekli değil zorunlu bir şey" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye öncelikli pazarlarımızdan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN