Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mall of İstanbul'da teslimler kasımda

Torunlar GYO'nun Mall of İstanbul projesinde daire teslimleri kasımda başlıyor. 1 milyar TL'lik proje için şirket, 50 milyon liralık ek yol yatırımını hayata geçiriyor

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Torunlar GYO'nun hayata geçirdiği Mall of İstanbul projesinde sona yaklaşıldı. Temelleri Mayıs 2011'de atılan projenin inşaatının yüzde 95'i tamamlandı. Mall of İstanbul'da konut teslimlerine kasım ayında başlanacak. Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi Emre Torun, projede yer alan konutların yüzde 85'inin, ofislerin ise yüzde 70'inin satıldığını açıkladı. Torun, "Projemiz, ulusal çapta olduğu kadar uluslararası arenada da büyük ilgiyle karşılandı. Projemizin yüzde 23'ü aralarında Amerika, Avusturya, Dubai, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, İsviçre gibi ülkelerin de bulunduğu 35 farklı uyruktan kişi tarafından satın alındı" dedi.

YOLA 50 MİLYON YATIRDI
Torunlar GYO önemli yol yatırımları da hayata geçiriyor. Bölgedeki trafiği rahatlatmak, Mall of İstanbul projesinde yaşayanların ve alışveriş merkezi ziyaretçilerinin daha rahat ulaşımını sağlamak amacıyla ilave yollar ve alt geçitlerin yapımı da devam ediyor. Yeni yol yatırımlarıyla geleceğe yönelik bir çözüm hayata geçirdiklerini vurgulayan Emre Torun, "Günde yaklaşık 100 bin aracın bu yolları kullanması bekleniyor. Yollarla ilgili çalışmaların Ocak 2014'te tamamlanmasını hedefliyoruz. Torunlar GYO olarak bu çalışmalar için proje maliyetinin yanı sıra 50 milyon TL'lik ek bir yol yatırımı yapıyoruz" dedi.

YENİ PROJELER YOLDA
Emre Torun, Torunlar GYO'nun Mecidiyeköy'deki Torun Center projesinde satışların devam ettiğini belirtirken, yeni projelerin çalışmalarının sürdürdüğünü de ifade etti. Torun, şu bilgileri verdi: "Paşabahçe'deki otel projemizi geliştiriyoruz. Bunun yanı sıra Maltepe sahildeki projemizin çalışmaları devam ediyor. Kiptaş'ın ihale ettiği Finanskent'in yanındaki ikinci etap geliştiriliyor. Burada 400 gecekondu var, onların da dönüşümü sağlanacak."

OTEL VE OFİS BİR YIL SONRA
MALL
of İstanbul projesinin 3 parselden oluştuğunu belirten Emre Torun, şu bilgileri verdi: "İlk parselde ofis, alışveriş merkezi ve konut bloklarımızı geliştirdik. İkinci parselde ise otel ve ofisin olduğu bir proje yapıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Bir yıl içerisinde inşaata başlamayı planlıyoruz."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mall of İstanbul'da teslimler kasımda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN