11 işbirliği anlaşması imzalandı

Giriş Tarihi: 7.10.2013 17:41 Güncelleme Tarihi: 7.10.2013 17:43

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi ziyaret için Türkiye'ye gelen Hindistan Cumhurbaşkanı Pranab Mukherjee ile görüştü. Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen görüşme sonrası iki ülke arasında 11 işbirliği anlaşması imzalandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi ziyaret için Türkiye'ye gelen Hindistan Cumhurbaşkanı Pranab Mukherjee ile görüştü. Hindistan'dan Türkiye'ye cumhurbaşkanı düzeyinde 15 yıl aradan sonra gerçekleştirilen ziyarette Türkiye-Hindistan ilişkileri ele alınarak, iki ülkeyi ilgilendiren güncel, bölgesel ve küresel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen görüşme sonrası iki ülke arasında 11 işbirliği anlaşması imzalandı. İmza törenine, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ve TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de katıldı. Törende, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Hindistan Cumhuriyeti Mikro, Küçük ve Ortak Ölçekli İşletmeler Bakanlığı Ulusal Küçük İşletmeler İşbirliği arasında Mutabakat Muhtırası, Arşiv Alanında İşbirliğine Dair Protokol, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) ile Hindistan Devlet Televizyonu Doordarshan arasında İşbirliği Protokolü, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ile All India Radio arasında Radyo Programları Alanında İşbirliği Protokolü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Hindistan Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Dairesi arasında Bilim ve Teknoloji İşbirliği Protokolü, İstanbul Üniversitesi ile Jamia Millia Islamia Üniversitesi arasında Mutabakat Muhtırası, Atatürk Üniversitesi ile Delhi Üniversitesi arasında Mutabakat Muhtırası, Kadir Has Üniversitesi ile Delhi Üniversitesi arasında Mutabakat Muhtırası, Kadir Has Üniversitesi ile Jawaharlal Nehru Üniversitesi arasında Mutabakat Muhtırası, Kadir Has Üniversitesi ile Jamia Millia Islamia Üniversitesi arasında Mutabakat Muhtırası, Mevlana Üniversitesi ile Haydarabat Üniversitesi arasında Mutabakat Muhtırası imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 işbirliği anlaşması imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN