Kokulu mobilya ile küresel lige çıktı

Tuna Mobilya, sektöründe örneği bulunmayan bir yeniliğe imza attı. Kokulu koltuk ve mobilyayı geliştiren şirket, birçok ülkede satışa başladı

Giriş Tarihi: 8.10.2013
Mobilya sektöründe çok sayıda yeniliğe imza atan Türk firmaları, bu sayede yeni pazarların kaplarını aralıyor. Sektörün yenilikçi firmalarından Tuna Mobilya son beş yılda hayata geçirdiği inovatif ürünlerle rakipleri arasından sıyrıldı. Bugüne kadar 8 patentli ürün geliştiren şirketin son dönemde en dikkat çekici buluşu ise kokulu mobilya oldu.

İHRACATTA BÜYÜYOR
1 yıl süren Ar-Ge çalışmasının ardından hayata geçirilen buluş sayesinde şirketlerde olduğu gibi artık evlerde de kurumsal koku oluşturmak mümkün. Altı ay ile bir yıla yakın süreyle kokusunu koruyan koltuk ve mobilya aksesuarları, daha sonra da teknik destek alınarak yeniden bu özelliğine kavuşabiliyor. Şirket tüm mobilya ürünlerinde kokunun kullanılması için Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor. İnovatif ürünler sayesinde 40'a yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren firma, 300'e yakın kişiye de istihdam sağlıyor. Kokulu mobilyaya en fazla ilgiyi ise körfez ülkelerindeki tüketiciler gösteriyor. Şirket olarak her zaman yenilikçi ürünler peşinde koştukları bilgisini veren Tuna Ev Genel Müdürü Ayşe Tuna Gülsoy, bu sayede küresel pazarlarda da etkin rol alabildiklerini belirtti.

DEPRESYONU ÖNLÜYOR
Özellikle kokulu koltuk takımlarının son dönemde yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Gülsoy şunları söyledi: "İnsanlar zaten evlerinin güzel kokması için oda parfümü kullanıyor. Biz bunun daha kalıcı hale gelmesini istedik. Çok uzun süren araştırmaladan sonra hedefimize ulaştık" dedi. Bu işte kokunun yoğunluğunu çok doğru ayarlamak gerektiğine değinen Gülsoy şöyle konuştu: "Doğru kokuyu seçmeniz önemli. Şu an seçtiğimiz koku çiçeksi bileşimlerden oluşuyor. Yatıştırıcı özelliğe sahip koku depresyona iyi geliyor."

KADIN PATRON

Mobilya sektöründe kadın patron olmanın avantaj olduğunu dile getiren Gülsoy, "Bizim işimizde estetik bakış önemli olduğu için kadın bakış açısı yeni ürün gruplarının geliştirilmesinde ciddi katkı sağlıyor" dedi.

ÜNİVERSİTEDEN'ŞAHİN GÖZLÜ' KAMERA ÇIKTI
Bilkent ve Gazi Üniversitesi'nin ortak çalışmasıyla Türkiye'de ilk kez, 'şahin gözü' adında hem gündüz hem de gece çalışabilen hassas kamera teknolojisi geliştirildi. Geleneksel termal kameralardan hem çözünürlük hem de çalışma sıcaklığı açısından çok daha yüksek performans sunan kameralar, askeri ve medikal uygulamalarda kullanılacak. Nano-teknolojiyle üretimi milli olarak geliştirilen kameralar, geceleri atmosferden yayılan ancak gözle görülmeyen ışıkları kullanarak görüntü alıyor ve en karanlık gecelerde bile çalışabiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kokulu mobilya ile küresel lige çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN